Padła główna wygrana w Powerball

W środę wieczorem odbyło się losowanie popularnej w Stanach Zjednoczonych loterii Powerball. Padła główna wygrana, która ostatecznie wyniosła 758,7 mln dolarów.

W losowaniu, które rozpoczęło się punktualnie o 23.00 padły następujące numery:
6, 7, 16, 23, 26 i Powerball 4.
Jak poinformował prezes Powerball Product Group, Charlie McIntyre, tylko jednej osobie udało się poprawnie wytypować 6 wylosowanych liczb. Szczęśliwy los zakupiono w stanie Massachusetts. To największa, pojedyncza wygrana w historii tej amerykańskiej loterii

Szanse na to, że wytypuje się prawidłowe liczby w Powerball to jeden do 292,201,338 mln.
Powerball jest rozgrywany w 44 amerykańskich stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz w Puerto Rico.

Zwycięzca loterii może zdecydować się na wypłatę środków pieniężnych jednorazowo lub otrzymywać płatności raz w roku przez następne 29 lat.
W przypadku corocznych należności, amerykański fiskus potrąci znacznie mniej, niż gdy gracz zadeklaruje jednorazową wypłatę.
Wygrane na loterii są opodatkowane tak jak dochody. Amerykański urząd podatkowy (IRS) umieścił je w najwyższej grupie podatkowej – 39,6%. Zanim pieniądze trafią do zwycięzcy, rząd zatrzymuje 25% kwoty w ramach podatku federalnego. Następnie opłacić trzeba jeszcze lokalne podatki. Każdy ze stanów ma swoją odrębną stawkę.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e