Za jednorazowy przejazd metrem zapłacimy tyle samo, co dotychczas – 2,75 dol. Wzrastają opłaty za karty miesięczne i tygodniowe

Po miesiącach dyskusji, Metropolitan Transportation Authority (MTA) zatwierdziło dziś podwyżki. Od marca za przejazd środkami transportu publicznego (metro, autobusy) w Nowym Jorku zapłacimy tyle samo, co dotychczas – 2,75 dol. Wzrastają opłaty za karty miesięczne i tygodniowe.

Podwyżki MTA wejdą w życie z dniem 19 marca. Miejski przewoźnik zwiększa taryfy po raz szósty od 2008 r. Jednorazowy koszt przejazdu utrzymano na tym samym poziomie – 2,75 dol. Jednak przy zakupie MetroCard, pasażerowie otrzymają jedynie 5 % bonus i będzie można go otrzymać kupując kartę już w cenie 5,50 dol. Obecnie obowiązuje 11 %.

Opłata za miesięczną MetroCard wzrośnie ze 116,50 do 121 dolarów. Koszt nielimitowanej karty siedmiodniowej wzrośnie o 1 dolara, do 32 dolarów.

Dwie organizacje non-profit, Community Service Society (CSS) i Riders Alliance naciskają na burmistrza Bill de Blasio, by w następnym budżecie miasta przeznaczył środki na refundację połowy i tak już wysokich kosztów Metrocard dla mieszkańców Nowego Jorku żyjących poniżej poziomu ubóstwa. Byłyby to podobne zniżki, które już istnieją w przypadku seniorów i uczniów. Oszacowano, że pochłonęłoby to około 200 milionów dolarów rocznie.

Rzeczniczka burmistrza stwierdziła, że propozycja jest czymś, nad czym administracja będzie dyskutować w trakcie ustalania budżetu na rok 2018. Ale nawiązując do ostatnich komentarzy burmistrza w tej sprawie, dodała, że roczny koszt byłby kosztownym obciążeniem dla miasta i zasugerował, że gubernator, który kontroluje MTA powinien się na ten program złożyć.

David Jones, prezes i dyrektor zarządzający CSS, a jednocześnie członek zarządu MTA powiedział, że niezależnie od opcji przyjętej przez zarząd MTA, jakakolwiek podwyżka taryf zaszkodzi ubogim, dla których taryfa 2,75 jest wysoka. Dlatego wezwał burmistrza do zawarcia w budżecie ulg na przejazdy dla nowojorczyków żyjących poniżej poziomu ubóstwa.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e