Wzywali do obniżenia ceny za przejazdy transportem publicznym dla ubogich nowojorczyków

W środę rano, aktywiści i prawodawcy zebrali się na schodach ratusza w Nowym Jorku. Wzywali do obniżenia ceny za przejazdy środkami transportu publicznego dla nowojorczyków o niskich dochodach.

Spontaniczny wiec odbył się zaledwie jeden dzień po tym, jak Rada Miejska zaproponowała przeznaczenie 200 milionów dolarów na obniżenie cen za przejazdy dla osób żyjących poniżej granicy ubóstwa.

Z tego planu wycofuje się jednak burmistrz Bill de Blasio. Mówi, że nie jest pewien, czy miasto może zapłacić za to bez wprowadzenia proponowanego podatku od milionerów, co wymagałoby zatwierdzenia przez ustawodawcę stanowego.

“Rozumiem, że Rada Miasta chce zrealizować coś szlachetnego, ale będzie to bardzo prosta rozmowa z nimi o rzeczywistych pieniądzach, które mamy dostępne, i jak daleko się posuniemy. Mam nadzieję pokazać im, że nie będzie to możliwe do zrobienia z zasobami miasta. To jest coś, co trzeba by zrobić z nowym strumieniem przychodów”– powiedział De Blasio.

Zwolennicy pomysłu obniżenia cen za MetroCard dla osób ubogich twierdzą, że byłby to tylko jeden procent budżetu miasta, który wysokości 90 miliardów dolarów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e