Wzrost liczby przestępstw z nienawiści w nowojorskim metrze

Według najnowszych danych NYPD, w 2016 r. wzrosła liczba zgłoszonych przestępstw z nienawiści w nowojorskim metrze.

Do 12 grudnia 2016 r. w środkach masowego transportu odnotowano 37 przestępstw z nienawiści. Dola porównania, w ubiegłym roku było 19 takich incydentów.

Najwięcej tego typu zdarzeń (12) dotyczyło ataków na orientację seksualną pasażerów w metrze, z kolei 8 miało znamiona antysemickie.

Ponadto, według danych NYPD, o początku roku do końca listopada, w całym systemie transportowym miasta – metrze i miejskich autobusach, odnotowano ponad 1400 przypadków kradzież mienia o dużej wartości, a także 280 poważnych przestępstw i 434 rozboje.

W ubiegłym miesiącu, gubernator Andrew Cuomo poinformował o tym, że nowojorczycy mogą korzystać ze specjalnie uruchomionej infolinii do zgłaszania incydentów dotyczących uprzedzeń i dyskryminacji. Zgodnie z informacją biura gubernatora Andrew Cuomo, w ciągu pierwszych 48 godzin funkcjonowania infolinii z tej możliwości skorzystało ponad 200 osób.
Wzrost przestępstw z nienawiści zaobserwowano po wyborach prezydenckich i ma poniekąd związek z retoryką prezydenta – elekta Donalda Trumpa.

“Nie ma miejsca na rasizm, nie ma miejsca na nienawiść, nie ma miejsca na swastyki, nie ma miejsca na podżeganie do rasizmu rasowo-zapalnym i szerząca podziały retorykę czy działania” – gubernator Cuomo. “To jest Nowy Jork. To jest Ameryka. Jesteśmy wszyscy imigrantami i to że jesteśmy zróżnicowaną populacją jest sensem tego stanu i kraju”.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e