Wzrasta grzywna za zaśmiecanie metra

Nieczystości na torach niejednokrotnie były powodem zakłóceń w funkcjonowaniu nowojorskiego metra. Gubernator stanu poinformował, że dwukrotnie wzrośnie grzywna za jego zaśmiecanie.

Zgodnie z prawem stanowym, począwszy od przyszłego tygodnia, grzywna na zaśmiecanie metra wzrośnie z 50 do 100 dolarów.
“Zaśmiecanie torów jest nielegalne, a staje się ono coraz większym problemem” – powiedział gubernator Cuomo podczas konferencji prasowej.
“To butelki po wodzie, kubki po kawie, opakowania żywności … każdy kawałek sam w sobie, mało znaczący – to papierek po cukierkach, ale gdy je zsumujesz, to jest to dosłownie mnóstwo śmieci pozostawionych w systemie”.

Te śmieci mogą wzniecić pożar lub zatkać odpływy wody, co prowadzi do jej gromadzenia i powoduje tysiące opóźnień każdego roku. Przeciętnie każdego dnia bez opadów deszczu, MTA usuwa 13 milionów galonów wody z systemu metra. Zablokowane otwory odpływowe mogę być powodem sporych problemów. Stojąca woda może uszkodzić tory czy spowodować korozję wszystkich połączeń elektrycznych na torach.

Uporanie się z problemem śmieci to część planu opiewającego na 836 milionów dolarów, by utrzymać tory metra w czystości i poprawić jakość funkcjonowania tego środka transportu publicznego. Został on przedstawiony przez władze stanowe w lipcu w celu zwalczania gwałtownej liczby opóźnień i poważnych awarii w systemie.

Innym elementem planu jest wdrożenie nowej gospodarki wodnej i nowy program usuwania zanieczyszczeń. MTA będzie uszczelniać 4,325 wycieków na stacjach, wyczyści uliczne kratki i drogi kanalizacyjne. Tymi zadaniami zajmie się 300 pracowników.

MTA otrzyma też 14 nowych maszyn – specjalistycznych odkurzaczy i urządzeń do udrażniania rur kanalizacyjnych, które pomogą wypompować wodę, wyczyścić ścieki, osady, śmieci zgromadzone na torach.

Za rosnący problem zaśmiecania systemu nowojorskiego metra, gubernator Cuomo obwinia NYPD za niedostateczne egzekwowania prawa. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez gubernatora, w 2012 roku w systemie metra wystawiono 669 mandatów za zaśmiecanie, w porównaniu z mniej niż 100 w tym roku. Tymczasem liczba pożarów na torach metra spowodowanych przez śmieci wzrosła z 261 do 470.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e