Wiosenna alergia daje się we znaki

Zatkany nos, napady kichania, obfity katar, uporczywe łzawienie i swędzenie oczu czy notoryczne uczucie zmęczenia, to typowe objawy alergii, która niestety nie pozwala wszystkim cieszyć się urokami wiosny. Eksperci mówią, że alergia utrudnia życie nawet ponad 50 mln Amerykanów.

Alergolodzy twierdzą, że długa zima jest jedną z przyczyn trudnego sezonu alergicznego w tym roku. Gdy za oknem zrobiło się ciepło, kwiaty i drzewa zaczęły kwitnąć na potęgę, dlatego wiosenna alergia nęka wielu, wpływając na jakość ich życia.

Eksperci sugerują, by alergicy nawadniali zatoki przy użyciu systemu irygacyjnego do nosa, np. Neti Pot., a do leczenia objawów stosowali leki przeciwhistaminowe i spraye do nosa.
Zalecają też, by co wieczór brać prysznic i myć włosy, aby zmyć ze swojego ciała i włosów pyłki.
Jeśli alergia zamienia się w infekcję wirusową lub bakteryjną, a żółto-zielona wydzielina wypływa z nosa, a uporczywy kaszel powoduje problemy z oddychaniem, należy udać się do lekarza.
Poza tym, jeśli to możliwe, osoby które zmagają się z alergią, które chorują na astmę, powinny pozostać w domu lub ograniczyć wyjścia na zewnątrz w dni, gdy jest wysokie stężenie alergenów w powietrzu . W wietrzne dni należy zamknąć okna i nie włączać klimatyzacji. Utrzymywanie czystych filtrów także pomoże w walce z alergią.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e