Wielu młodych Amerykanów rezygnuje z mediów społecznościowych

Dla wielu z nas surfowanie w mediach społecznościowych lub publikowanie w nich postów jest częścią codziennej rutyny. Właściwie serwisy te wpływają na całe nasze życie. Mimo nadal wysokiej popularności głównych mediów społecznościowych, młodzi internauci coraz częściej podejmują decyzję o rzadszej aktywności lub o całkowitej rezygnacji z nich.

Ekspert od mediów społecznościowych Chris Dessi nie jest zaskoczony tym trendem.
“Zdają sobie sprawę, że może im to przeszkadzać, a ich rówieśnicy żyją w obrębie swoich urządzeń” – powiedział Dessi, wiceprezes PerformLine. “Nie sądzę, że jest to szokujące, i szczerze mówiąc, jestem bardzo tym podekscytowany”.

W grudniu grupa badawcza Origin należąca do Hill Holliday przeprowadziła badanie ponad 1000 młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z kluczowymi wnioskami, 64 procent użytkowników w wieku od 18 do 24 roku życia stwierdziło, że zdecydowało o tymczasowych przerwach w korzystaniu z mediów społecznościowych, a 34 procent z nich całkowicie usunęło swoje konta.

41% badanych w ankiecie powiedziało, że marnują zbyt dużo czasu na te aplikacje. Prawie połowa oznajmiłam że media społecznościowe sprawiają, że czują się smutni, przygnębieni lub wywołują u nich zaniepokojenie. 35 procent przyznało, że ludzie w ich wieku są zbyt rozproszeni przez swoje życie w Internecie.
Najpopularniejsze serwisy, które zostały zamknięte na stałe to Facebook, Twitter i Instagram, a także aplikacja do randek Tinder.
Jak wynika z ankiety, ci, którzy trzymają się z dala od mediów społecznościowych, coraz częściej angażują się w więcej aspektów swojego życia. Sześćdziesiąt pięć procent respondentów stwierdziło, że przegląda profile różnych marek, a 43 procent, że dokonało zakupu za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych.

Ponad połowa z 1000 badanych reprezentujących Pokolenie Z (osoby urodzone w roku 1994 lub później, dla których technologia to główne narzędzie poszerzania wiedzy) twierdzi, że reklama w mediach społecznościowych skłoniła ich do zakupu. Pięćdziesiąt siedem procent stwierdziło, że lansowanie produktu danej marki pomogło im podjąć decyzję o zakupie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e