W 2016 r. spadła liczba przejazdów nowojorskim metrem

W 2016 r. spadła liczba przejazdów nowojorskim metrem, po raz pierwszy od 2009 roku.

Liczba przejazdów najpopularniejszym środkiem transportu publicznego w mieście w 2015 r. osiągnęła najwyższy poziom od ponad 65 lat. Odnotowano ich wtedy 1.762 mld. W ubiegłym roku liczba ta zmniejszyła się do 1.756 mld.

Jest to mały, ale znaczący spadek o sześć milionów przejazdów, co odpowiada jednemu ruchliwemu dniu w tygodniu funkcjonowania metra. To wyraźny kontrast do wzrostu liczby przejazdów, jaki agencja doświadczała w ostatnich latach. W przedziale czasowym od 2009 do 2015 r., MTA notowała wzrost o średnio 30 mln rocznie, na co miało wpływ zwiększenie populacji i rynku pracy w mieście.

“Nie jestem zszokowany, ponieważ wzrost przejazdów nie był tak silny, że musiał zaistnieć pewien regres do średniej. Ale także dlatego, że metro pęka w szwach. Kiedy nie można zmieścić więcej ludzi, nie zamierzamy przyciągnąć więcej ludzi do metra” – powiedział John Raskin, dyrektor wykonawczy Riders Alliance, organizacji, która opowiada się za niezawodnym, niedrogim, światowej klasy transportem publicznym, w celu budowania bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego Nowego Jorku.

Agencja MTA starała się dotrzymać kroku miastu, niemniej jednak z powodu przeludnienia notowano opóźnienia. Zatłoczenie spowodowało 32,508, czyli około 42% wszystkich opóźnień pociągów w grudniu ubiegłego roku.

Opóźnienia metra zwiększyły się od 2012 roku. Porównując listopad 2012 r. i ten sam miesiąc w 2016 r., liczba opóźnień wzrosła z 18,255 do 60,274.

Sieć autobusowa MTA, co do niezawodności której też można mieć wiele do żczenia, także odnotowała spadek liczby przejazdów, z 776 mln w 2015 roku do 764 milionów w 2016 roku.

Liczba przejazdów nowojorskim metrem w tygodniu wzrosła w ubiegłym roku marginalnie o .1%, a w weekendy spadła o 3,1%, co związane jest z przerwami serwisowymi i realizacją planowanych robót w weekendy.
“Jeśli mamy zamiar poprawić obsługę w sensowny sposób, planowane przestoje są niezbędne” – powiedział Wynton Habersham z MTA.

Habersham przedstawił kilka krótkoterinowych i długoterminowch inicjatyw mających na celu poprawę jakości usług, od zatrudniania większej liczby osób zawiadujących ruchem na peronach przez wymianę przestarzałego systemu sygnalizacji.

Zgodnie z tym, co powiedział Habersham, prawie 30% urządzeń z systemu sygnalizacji MTA zostało zainstalowanych przed 1965 rokiem i nigdy nie było modernizowanych. MTA wyda na ten cel 3,75 mld dolarów.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e