Strzelanina w kościele w Teksasie. Nie żyje 26 osób

26 osób nie żyje, a ponad 20 zostało rannych w niedzielny poranek w ataku w kościele babtystów w Teksasie.

Około 11.20 czasu lokalnego, biały mężczyzna uzbrojony w karabin szturmowy pojawi się na stacji benzynowej na przeciwko First Baptist Church w Sutherland Springs, ok. 40 mil na wschód od San Antonio w Południowym Teksasie, po czym przeszedł na drugą stronę ulicy i otworzył ogień do wiernych zgromadzonych na nabożeństwie w małym, wiejskim kościele.

Freeman Martin, dyrektor regionalny Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie powiedział, że 23 ofiary znaleziono martwe w kościele, dwie kolejne na zewnątrz kościoła. Jedna osoba zmarła w szpitalu.

Około połowa zamordowanych to dzieci. Najmłodsza ofiara miała zaledwie 18 miesięcy, a najstarsza 77 lat.

„Mamy do czynienia z największą masową strzelaniną w historii naszego stanu” – powiedział podczas konferencji prasowej gubernator Teksasu Greg Abbott.
“Nasze modlitwy są ze wszystkimi, którzy zostali skrzywdzeni z powodu tego nikczemnego czynu” -mówił teksański gubernator w niedzielne popołudnie. “Nasze podziękowania dla organów ścigania za ich szybką odpowiedź” – dodał.

“Niech Bóg będzie z ludźmi z Sutherland Springs w Teksasie. FBI i organa ścigania są na miejscu. Monitoruję sytuację z Japonii” – napisał na Twitterze Donald Trump, który odbywa obecnie swą pierwszą prezydencką podróż do Azji.

Sprawca strzelaniny nie żyje. Przedstawiciele organów ścigania zidentyfikowali bandytę w niedzielę wieczorem jako 26 – letniego Devina Patricka Kelley’ego z New Braunfels z sąsiedniego hrabstwa Comal.
Urzędnicy federalni powiedzieli, że motyw jego działania nie jest jasny, nie ma też żadnych oczywistych oznak, by łączyć to zdarzenie z terroryzmem.

Po tym, jak Kelley wyszedł z kościoła, stanął twarzą w twarz z uzbrojonym lokalnym mieszkańcem, który go zaczął ścigać. Kelley został znaleziony martwy w swoim aucie. Nie jest jasne, czy zabójca odebrał sobie życie czy został zastrzelony przez miejscowego mieszkańca. W jego pojeździe znaleziono wiele sztuk broni.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e