Strzelanina na lotnisku na Florydzie

Uzbrojony mężczyzna otworzył w piątek po południu ogień na lotnisku Fort Lauderdale / Hollywood International Airport. Postrzelił kilkanaście osób. Co najmniej pięć osób nie żyje.

Jak podało biuro szeryfa powiatu Broward, wezwanie o strzelaninie, do której doszło w hali odbioru bagażu wewnątrz Terminalu 2 na terenie lotniska obsługiwanego przez Delta Airlines i Air Canada, przyjęto ok. 12.55 po południu.

Nie żyje 5 osób, 8 odniosło obrażenia. Poszkodowanych niezwłocznie przetransportowano do szpitala. W bezpieczne miejsce ewakuowano przebywającym na lotnisku ludzi.

Władze twierdzą, że bandyta zidentyfikowany jako 26 – letni Estaban Santiago, który urodził się w New Jersey jest w areszcie. Miał przy sobie identyfikator wojskowy.
Jak poinformował na Facebooku komisarz powiatu Broward Chip Lamarca, Santiago był pasażerem samolotu, który przyleciał dziś z Alaski. Broń miał w swojej torbie, która została poddana kontroli. Poszedł z bagażem do łazienki, wyciągnął z niego pistolet, załadował go, po czym wyszedł i zaczął strzelać.

Na lotnisku, które znajduje się około 30 mil na północ od Miami, tymczasowo zawieszono wszystkie usługi.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e