Strajk pracowników firmy Verizon

Prawie 39.000 pracowników firmy Verizon w Nowym Jorku i innych stanach rozpoczęło dziś od 6 rano strajk po nieudanej próbie osiągnięcia porozumienia co do nowych umów o pracę.

Pracownicy pikietowali dziś przed biurami firmy Verizon i sklepami na terenie wszystkich pięciu gmin Wielkiego Jabłka. Na ulicę wyszli przede wszystkim osoby pracujące w dziele usług telefonii stacjonarnej, zatrudnione w sekcji odpowiedzialnej za szybkie łącza internetowe oraz telewizję kablową.

Władze firmy zapewniają, że nie będzie on miał wpływu na jakość usług. Verizon Communications Inc. twierdzi, że spodziewał się, że może dojść do strajku i wcześniej wyszkolił tysiące niezrzeszonych pracowników, którzy zastąpią protestujących w dziewięciu stanach i Waszyngtonie D.C.

Obie strony mówią, że negocjacje okazały się bezskuteczne, więc tysiące pracowników opuściło miejsca pracy.
Strajkujący pracownicy Verizon pracują od sierpnia bez umów o zatrudnieniu. Nie osiągnięto porozumienia w kwestii ograniczenia outsourcingu (outsourcing – wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom) i poprawy świadczeń emerytalnych.

Nie wiadomo, kiedy protest się zakończy. Poprzedni strajk pracowników firmy Verizon miał miejsce w 2011 roku i trwał dwa tygodnie.

Verizon jest jedną z największych firm komunikacyjnych na świecie. W ubiegłym roku wygenerowała 130 mld dolarów przychodów. Strajkujący pracownicy stanowią około 20 procent siły roboczej.

Demokratyczny kandydat na prezydenta Bernie Sanders odwiedził protestujących pracowników Verizon w Brooklynie, poparł ich walkę z -jak się wyraził- “chciwością korporacyjną”.

“Wiem, jak jest trudno, to jest trudna decyzja, aby wyjść na strajk. Wiem, że dużo o tym myśleliście i wiem, że wasze rodziny zapłacą cenę za wyjście na strajk” – powiedział Sanders. “Ale wy wybraliście, by stanąć w obronie godności, sprawiedliwości i przyjąć odpowiedzialność za sprawę o niezwykle silne szczególnym znaczeniu”.

“To jest po prostu kolejna wielka amerykańska korporacja, która próbuje zniszczyć życie pracujących Amerykanów”
– dodał Sanders.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e