Strajk na JFK i LaGuardia

W środę wieczorem na nowojorskich lotniskach mogą wystąpić nieoczekiwane zakłócenia w transporcie lotniczym. Ponad 1000 pracowników JFK i LaGuardia będzie protestować w sprawie podwyżek płac i lepszych świadczeń zapowiedział we wtorek rzecznik związku Service Employees International Union (SEIU).

„Podczas gdy linie lotnicze osiągają rekordowe zyski, a Port Authority zatwierdził miliardy dolarów na modernizację lotniska LaGuardia, pracownicy lotniska, którzy tworzą te zyski, walczą o byt”, napisano w oświadczeniu.

Do strajku przystapią przedstawiciele ochrony lotniska, bagażowi oraz pracownicy opiekujący się pasażerami na wózkach inwalidzkich.

Około 1200 osób będzie domagać się w ten sposób podniesienia stawki godzinowej do 15 dolarów. Jedna czwarta pracowników JFK strajkować będzie przez 24 godziny. Rozpoczną w środę o godzinie 10 wieczorem i zakończą w czwartek o tej samej godzinie.

Tymczasem na lotnisku La Guardia około trzy czwarte protestujących w czwartek odstąpi od swoich stanowisk w godzinach od 6 rano do 10 wieczorem. Nie wiadomo jak protesty wpłyną na organizację ruchu i rozkład lotów, ale przedstawiciele obydwóch lotnisk zapewniają, że strajk nie będzie miał żadnego oddziaływania i nie zakłóci pracy w portach.

Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e