Staten Island Ferry do pół godziny całą dobę

Od wczoraj miasto zwiększyło usługi transportowe pomiędzy Manhattanem i Staten Island. Prom kursuje teraz co 30 minut przez całą dobę.

Urzędnicy dzielnicy Staten Island od dawna zamierzali usprawnić połączenia promowe z uwagi na wzrost zapotrzebowania na nie. Gdy w maju ubiegłego roku zwiększono częstotliwość kursów Staten Island Ferry w weekendy, z tego środka lokomocji skorzystało w okresie od lipca do października o 600 tys. więcej pasażerów niż w poprzednim roku obrotowym (8.200.000 przejazdów).

Od teraz nowojorczycy nie muszą już czekać długo, by złapać prom na Staten Island.

Rozszerzoną usługę Staten Island Ferry wprowadzono w czwartek i będzie on teraz kursował co pół godziny przez całą dobę. Usługi w godzinach szczytu pozostaną takie same.

Zmiana ta, to duże ułatwienie dla osób dojeżdżających do pracy, tych którzy podróżują późno w nocy lub wcześnie rano. Dotychczas połączenia promowe w tym czasie były znacznie rzadsze.

Urzędnicy twierdzą, że 70.000 osób podróżuje promem w dni powszednie, a 22 mln rocznie przemieszcza sie między St George na Staten Island a Whitehall Street na Manhattanie.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e