Staten Island Ferry co 30 minut przez 24 godziny na dobę

Burmistrz Bill de Blasio ogłosił swój plan budżetowy, w którym zostały uwzględnione fundusze na rozszerzenie usługi Staten Island Ferry.

Prom łączący Staten Island z Manhattanem kursować będzie co 30 minut przez 24 godziny na dobę, z 12 dodatkowymi nocnymi połączeniami w weekend.
Od 1 maja, będzie też sześć dodatkowych kursów z terminalu St George na Staten Island, we wczesnych godzinach porannych między sobotą a poniedziałkiem.

„Staten Island Ferry jest ostatnią deską ratunku dla całej dzielnicy. Wprowadzeniu serwisu promowego co 30 minut pomoże pracującym mieszkańcom Staten Island, wpłynie na rozwój działalności biznesowej na wyspie i przybliży nas do dnia, kiedy każdy nowojorczyk będzie miał dostęp do dostępnego czasowo, niezawodnego transportu publicznego ” – oświadczył de Blasio.

Urzędnicy dzielnicy Staten Island od dawna zamierzali usprawnić nocne połączenia promowe z uwagi na wzrost zapotrzebowania na nie. W ciągu roku obrotowego 2014 liczba przejazdów wyniosła 21 mln. Gdy w maju ubiegłego roku zwiększono częstotliwość kursów Staten Island Ferry w weekendy, z tego środka lokomocji skorzystało w okresie od lipca do października o 600 tys. więcej pasażerów niż w poprzednim roku obrotowym (8.200.000 przejazdów).

Wiley Norvell, rzecznik Billa de Blasio powiedział, że aby zmniejszyć koszty administracja burmistrza rozważa wprowadzenie mniejszych łodzi do transportowania pasażerów nocą.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e