Spóźniona wiosna w Brooklyn Botanic Garden

Wiosna kazała w tym roku długo na siebie czekać. Przyszła, ale nas nie rozpieszcza. Słońce nieśmiało próbuje przebić się przez chmury, a my czekamy na poprawę aury. Tęsknimy za słońcem, ciepłem i zielenią. Pomalutku, znacznie wolniej niż zwykle przyroda w Nowym Jorku budzi się do życia. Ogród Botaniczny w Brooklynie na wiosnę zawsze wygląda szczególnie pięknie, ale w tym roku potrzebuje jeszcze trochę czasu na to, by zobaczyć go w pełnej krasie.

Urzekające pięknem i uwodzące upojnym zapachem magnolie jeszcze nie sypnęły obficie kwieciem, na kwitnące wiśnie też musimy poczekać. Choć spacerując po Brooklyn Botanic Garden (BBG) można się natknąć na pojedyncze gatunki jednych i drugich. Jeszcze nieco senny ogród ubarwiły też najpopularniejsze wiosenne kwiaty: cieszące oczy bogatą gamą barw i mnogością odmian tulipany oraz żółte narcyze.

Co roku na wiosnę, gdy drzewa są w rozkwicie w Ogrodzie Botanicznym w Brooklynie organizowany jest miesięczny festiwal wiśni nazwany hanami (japońska tradycja “oglądania kwiatów”). Na jego zakończenie odbywa się Sakura Matsuri, jedna z najpopularniejszych imprez w BBG – weekend z kulturą i tradycjami Japonii. W tym roku przypada w ten weekend 25 – 26 kwietnia. Wstęp kosztuje 25 dolarów.

W BBG Jest ponad 200 wiśniowych i czereśniowych drzew, 42 azjatyckich gatunków i odmian. Pierwsze wiśnie posadzono w ogrodzie po I wojnie światowej. Był to prezent od japońskiego rządu.

EJ

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego spaceru po Brooklyn Botanic Garden

bbg1

bbg2

bbg3

bbg4

bbg5

bbg6

bbg7

bbg8

bbg9

bbg10

bbg11

bbg12

bbg13

bbg14

bbg15

bbg16

bbg17

bbg18

bbg19

bbg20

bbg21

bbg22

bbg23

bbg24

bbg25

bbg26

bbg27

bbg28

bbg29

bbg30

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e