Scott Stringer: problemy metra wywarły wpływ na korzystających z niego osób

Według raportu opublikowanego w niedzielę przez biuro miejskiego kontrolera, prawie trzy na cztery osoby podróżujące metrem spóźniło się do pracy z powodu opóźnień tego środka transportu publicznego.

Biuro kontrolera Scotta Stringera przeprowadziło w ubiegłym miesiącu wywiady z ponad 1,220 pasażerami, by określić w jakim stopniu problemy metra wywarły wpływ na korzystających z niego osób. Jak stwierdził Stringer, wyniki są niepokojące.

Około 18 proc. respondentom udzielono nagany za spóźnienie do pracy w ciągu ostatnich trzech miesięcy, około 13 procent osób straciło płace, a 2 procent zostało zwolnionych z powodu opóźnień metra.
“To pokazuje, że kryzys jest realny i ma wpływ na mieszkańców Nowego Jorku” – powiedział Stringer.

Badanie, które przeprowadzono na 143 stacjach metra w mieście, wykazało, że opóźnienia metra występowały częściej w dzielnicach z mieszkańcami o niższych dochodach, zwłaszcza w Bronksie. Około 54 procent respondentów Bronksu doświadczyło opóźnień metra “ponad pół w porównaniu z jedną czwartą respondentów z Manhattanu.

Na niedzielnej konferencji prasowej w Queensie, prezes MTA Joe Lhota powiedział, że chociaż nie widział raportu, nie był zdziwiony statystykami. Lhota wrócił do agencji w zeszłym miesiącu i obiecał, że znajdzie rozwiązania dla nieustannie borykającego się z problemami systemu metra.

Stringer przewiduje, że problemy MTA będą narastać i zasugerował, by stanowi ustawodawcy oraz gubernator Nowego Jorku zaproponowali gwarancję w wysokości 3,5 miliardów dolarów, co byłoby poddane pod głosowanie obywateli. Pieniądze byłyby przeznaczone na naprawę sygnalizacji i inne prace infrastrukturalne.

Zdaniem Stringera, najwcześniej głosowanie mogłoby się odbyć podczas wyborów w 2018 r.
„Chodźmy do kabin do głosowania i zaakceptujmy to do ludzi” – powiedział.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e