Recznik praw publicznych Letitia James chce zostać prokuratorem generalnym Nowego Jorku

Po opublikowaniu przez New Yorkera doniesień o wykorzystywaniu seksualnym czterech kobiet przez prokuratora generalnego Nowego Jorku Erica Schneidermana i ustąpieniu przez niego ze stanowiska, ruszyła karuzela nazwisk jego następcy. Wśród osób, które pojawiły się wśród ewentualnych kandydatów znalazła się Letitia James – rzecznik praw publicznych w Nowym Jorku.

W środę rzecznik praw publicznych Letitia James była na drodze do zapewnienia sobie prawie wystarczającej liczby głosów w kontrolowanym przez Demokratów Zgromadzeniu Stanowym, aby zapewnić sobie to stanowisko. Źródła, na które powołuje się NY1 mówią, że James ma poparcie gubernatora Andrew Cuomo, który jednak odmówili odpowiedzi, gdy dziennikarze go o to zapytali.

Powiedział jedynie wymijająco, że jest wielu bardzo dobrych kandydatów, których nazwiska brane są pod uwagę.

W swoim oświadczeniu James powiedziała: “Jestem zaszczycona wsparciem, jakie dotychczas otrzymałem, i rozważam najlepsze sposoby na kontynuowanie służby w Nowym Jorku”.

Przewodniczący Zgromadzenia – Demokrata Carl Heastie oficjalnie ogłosił proces wyboru następnego prokuratora generalnego. W przyszłym tygodniu w Albany odbędzie się rozmowę z ewentualnymi zainteresowanymi kandydatami.

“Będziemy mieli publiczne przesłuchania, będziecie mogli przyjść i być świadkami”
– powiedział Heastie w środę dla członków mediów.

Jeśli James zostanie mianowana w przyszłym tygodniu prokuratorem generalnym, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio będzie miał trzy dni na zwołanie specjalnych wyborów na stanowisko rzecznika praw obywatelskich.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e