Przed końcem roku, po torach nowojorskiego metra zaczną jeździć nowe wagony

Przed końcem roku, po torach nowojorskiego metra zaczną jeździć nowe wagony. Na początek zastąpią one 70 tych, które są najstarsze we flocie MTA, funkcjonujące od ponad półwiecza.

“Producenci podkreślili, że mogą oni dostarczyć nam wagony o standardowym wyposażeniu, wszystkie o nowym wyglądzie, nowej technologii, zmodernizowane, wcześniej niż nowe otwarte wagony” – powiedział Steve Plochochi, wiceprezes MTA ds. zamówień publicznych.

W przyszłym roku, po długim opóźnieniu, zostanie dostarczonych ponad 200 nowych wagonów.
Ponad 1.000 wagonów z “otwartym przejściem”, które mają szersze drzwi i połączenia, zwane potocznie harmonią, pozwalające pasażerom na swobodne przemieszczanie między wagonami, zostanie wprowadzonych do użyteczności w 2023 roku. Dzięki temu zwiększy się pojemność metra.
Nowe wagony docelowo służyć będą na liniach J, Z, A, C i M nowojorskiego metra, zastępując stare R32, które wprowadzono do użytku w 1964 roku.

222 z 600 52 – letnich wagonów jest nadal w eksploatacji. Obecnie przede wszystkim na liniach C, J i Z.
Wycofane z użytku i zastąpione nowymi zostaną też wagony R42, które są drugimi najstarszymi w taborze MTA.
Nowe wagony metra zostały zamówione w 2012 roku. Koszt inwestycji to 735 mln dolarów. Pierwotnie miały służyć pasażerom już w 2017 i 2018 roku, ale z uwagi na opóźnienia dostawy przez Bombardiera zmieniono datę. Wzrosła też ich ostateczna cena, która na początku wynosiła 600 milionów dolarów.

R32 nazywane “brightliners” ze względu na to, że zostały zbudowane ze stali nierdzewnej, były pierwszymi wagonami we flocie MTA odpornymi na korozję.
Według informacji MTA ,utrzymanie nowych wagonów będzie znacznie tańsze

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e