Prospect Park na stałe wolny od samochodów

Burmistrz Bill de Blasio ogłosił w poniedziałek, że wprowadza zakaz poruszania się przez Prospect Park. Miejsce to wkrótce będzie dostępne tylko dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów.

Zmiany nastąpią począwszy od 2 stycznia 2018 roku. Obecnie w godzinach porannego szczytu wschodnia droga (East Drive )Prospect Park jest otwarta dla ruchu samochodowego.
Tego lata, po raz , w ramach programu pilotażowego, Prospect Park w Brooklynie był zupełnie zamknięty dla samochodów. Ruch w kierunku północnym z Park Circle do Grand Army Plaza został wyłączony od poniedziałku, 17 lipca do 11 września. Kierowcy, którzy używali tej drogi, byli zmuszeni znaleźć alternatywną trasę. Park West Drive została zamknięty na stałe dla samochodów w 2015 roku.

Według DOT, lato bez samochodów pokazało, że to ogromna korzyść dla tych, którzy korzystają z parku rekreacyjnie, zwłaszcza spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Po Labor Day ponad 1100 osób podpisało petycje, którą wysłano do burmistrza Nowego Jorku, wzywając go do wprowadzenia godzin bez samochodu w całym parku.

Burmistrz Bill de Blasio powiedział, ze Prospect Park to dla niego miejsce szczególne. Poślubił w nim swoją żonę Chirlane, a jego dzieci często spędzały w nim czas.
„Zawsze chciałem, aby to było bezpieczne, ciche schronienie dla rodzin. Przywrócenie Prospect Park jako oazy bez samochodu, poprawi życie milionów, którzy dziś korzystają z tego parku i przyszłych pokoleń” – stwierdził burmistrz Nowego Jorku.

Pełna analiza letniego programu pilotażowego bez samochodu jest wciąż w opracowaniu, ale według wstępnych wyników na żadnej innej trasie nie wykazano więcej niż minimalnego opóźnienia z powodu zamknięcia East Drive.
Urzędnicy miejscy są przekonani, że zamkniecie w pełni parku dla samochodów nie spowoduje żadnych negatywnych skutków.
Przed wprowadzeniem na stałe godzin bez samochodu w Prospect Park, miasto ponownie przypomni kierowcom i mieszkańcom o zmianie. Przed zmianami DOT będzie dokładnie monitorować ruch wokół parku, by ewentualnie dostosować czas sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e