Promenada Coney Island punktem orientacyjnym miasta

Promenada Coney Island została oficjalnie uznana za punkt orientacyjny miasta. Oddano ją do użytku 95 lat temu.

Komisja Ochrony Zabytków przegłosowała jednogłośnie, by kultowa promenada na Coney Island w Brooklynie stał się rozpoznawalnym obiektem środowiska architektonicznego, tzw. punktem orientacyjnym, jednocześnie chroniąc ją przed ewentualnym zniszczeniem.

Promenada ma długość 2,7 mili i rozciąga się od słynnej dzielnicy rozrywki na Coney Island do Brighton Beach.
“To ukochana przestrzeń publiczna, która ucieleśnia demokratycznego ducha wyspy Coney Island i odzwierciedla wartości tolerancji, inkluzywności i sprawiedliwości naszego miasta” – powiedziała przewodnicząca Komisji Ochrony Zabytków, Meenakshi Srinivasan.

Oficjalnie została otwarta 15 maja 1923 roku. Służy ona kolejnym pokoleniom poszukiwaczy mocnych wrażeń i plażowiczów na obszarze znanym jako miejsce rozrywki.

“Wielu ludzi było zszokowanych, gdy dowiedziało się, że promenada nie była jeszcze punktem orientacyjnym, jest to uznaną na całym świecie ikoniczna struktura” – powiedział radny miejski Mark Treyger (D-Brooklyn), który przeforsował uhonorowanie promenady na Coney Island.

Przeznaczenie oznacza, że struktura deptaku nie może być usunięta.

Punkty orientacyjne – inaczej nazywane landmarkami, to łatwo rozpoznawalne obiekty środowiska architektonicznego (budynki, wieże, kościoły, sklepy) i łatwo rozpoznawalne twory natury o spektakularnym wyglądzie (wzniesienia, rozlewiska rzeki, zagłębienia terenu).
Jest to jeden z elementów mapy poznawczej, obok ścieżek, krawędzi, regionów i węzłów. Punkt orientacyjny to zatem wyróżniające się cechy otoczenia, które ułatwiają ludziom orientację, zazwyczaj zauważalne z dużych odległości.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e