Prokurator generalny Nowego Jorku oskarżony o fizyczne znęcanie się nad czterema kobietami

Prokurator generalny Eric Schneiderman, obrońca praw kobiet, zagorzały zwolennik ruchu #MeToo przeciwko molestowaniu seksualnemu, został oskarżony o fizyczne znęcanie się nad czterema kobietami. 63 – letni Schneiderman, to najwyższy rangą funkcjonariusz organów ścigania stanu Nowy Jork.

Według magazynu The New Yorker, który wraz z New York Times otrzymał w zeszłym miesiącu nagrodę Pulitzera w dziedzinie służby publicznej, za ujawnienie skandalu Harveya Weinsteina, co pobudziło ruch #MeToo i rozpoczęło ogólnokrajowe wyliczanie niewłaściwych zachowań seksualnych w miejscach pracy donosi, że każda z oskarżających Schneidermana twierdzi, że “wielokrotnie bił je, często po wypiciu alkoholu, często w łóżku i nigdy za ich zgodą”.

W przypadku do co najmniej dwóch kobiet, Michelle Manning Barish i Tanya Selvaratnam, zakwalifikowano nadużycie jako “napaść”. Pozostałe dwie kobiety odmówiły podania danych osobowych, ponieważ obawiają się represji, podał magazyn.
Barish i Selvaratnam nie zgłosiły zarzutów na policji, ale obie powiedziały, że szukały pomocy medycznej po tym, jak zostali mocno pobite w ucho i twarz. Powiedziały też, że Schneiderman je dusił.
Selvaratnam powiedział, że Schneiderman badający nadużycia na tle seksualnym groził jej, że może ją śledzić i podsłuchiwać jej telefony.

Zarówno Barish, jak i Selvaratnam twierdzą, że Schneiderman groził im zabiciem, jeśli zerwą z nim znajomość.

Schneiderman, w oświadczeniu, zaprzeczył jakiemukolwiek wykroczeniu.
“W zaciszu intymnych związków zaangażowałem się w odgrywanie ról i inną dobrowolną aktywność seksualną” – powiedział Schneiderman. “Nie atakowałem nikogo, nigdy nie angażowałem się w seks bez przyzwolenia drugiej osoby, linii której nie chciałbym przekroczyć”.

Schneiderman był jednym z najbardziej urzędników publicznych mówiących bez ogródek, gdy wyszła na jaw sprawa Harveya Weinsteina, oskarżonego przez dziesiątki kobiet o gwałt i napaść na tle seksualnym.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e