Prokurator generalny Eric Schneiderman zrezygnował ze stanowiska

Prokurator generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska po doniesieniach magazynu „New Yorker”, że znęcał się on nad czterema kobietami.

Schneiderman zaprzeczył wszelkim zarzutom, ale w wydanym w poniedziałek oświadczeniu powiedział: “Chociaż zarzuty te nie są związane z moim zawodowym postępowaniem lub działaniem biura, skutecznie uniemożliwiają mi prowadzenie pracy biura w tym krytycznym momencie. W związku z tym rezygnuję z pracy w biurze, która zakończy się w dniu 8 maja 2018 r. “.

Mniej więcej godzinę przed rezygnacją prokuratora generalnego, gubernator Andrew M. Cuomo, wezwał go do złożenia dymisji. Dodał, że zarządzi natychmiastowe dochodzenie po wyznaczeniu “właściwego prokuratora okręgowego”.

Jak pojawiały się wieści o zarzutach w stosunku do Schneidermana, więcej urzędników wezwało go do natychmiastowej rezygnacji, w tym senator Kirsten Gillibrand.

New Yorker donosił, że oskarżające Schneidermana kobiety, które miały intymne związki z Demokratą – zagorzałym zwolennikiem kampanii anty-seksualnej #MeToo, twierdziły, że “wielokrotnie je bił, często po wypiciu alkoholu, często w łóżku i nigdy za ich zgodą”.

Gillibrand nazwał zarzuty przeciwko Schneidermanowi “odrażającym. Powiedziała, że “nie powinien on nadal pełnić roli prokuratora generalnego”, dodając jednocześnie, że “powinno nastąpić pełne i natychmiastowe dochodzenie w sprawie tych wiarygodnych zarzutów”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e