Proces senatora Menendeza w sprawie o korupcję nieważnym postępowaniem sądowym

Federalny proces o korupcję w sprawie senatora Roberta Menendeza, Demokraty z New Jersey uznano nieważnym postępowaniem sądowym. Po czterech dniach obrad, ława przysięgłych ogłosiła, że utknęła w martwym punkcie.

Proces sądowy jest ciosem dla Departamentu Sprawiedliwości i oznacza, że prawie trzy lata po tym, jak został oskarżony o korupcję, Menendez wyszedł z sądu federalnego w Newark wolnym człowiekiem – ale z chmury wciąż wiszą nad nim.

„Uważam, że nie jesteśmy w stanie dojść do werdyktu i dalsze rozważania będą daremne i nie ma innego wyjścia, jak tylko ogłosić unieważnienie procesu sądowego” – powiedział sędzia William Walls po rozmowie z 12 członkami ławy przysięgłych.

Po ponad dwóch miesiącach przesłuchania kilkudziesięciu świadków, godzin argumentów i wskazówek, ława przysięgłych w procesie Menendeza i współoskarżonego Salomona Melgena nie mogła wydać werdyktu.
Przysięgli przekazali wiadomość do sądu około godziny 11.35 rano. Powiedzieli, że powoli, dogłębnie i bardzo szczegółowo przejrzeli dowody w sprawie, ale nie udało im się wypracować twardego stanowiska.

63 – letni Robert Menendez, to jeden z najważniejszych kongresmenów Partii Demokratycznej. Został on oskarżony o korupcję przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Miał przyjąć milion dolarów w postaci prezentów i datków finansowego na swoją kampanię w zamian za przysługi polityczne. Zarzucano mu wykorzystanie swojego stanowiska w Senacie do promowania interesów jednego ze swoich darczyńców , Salomona Melgena, przyjaciela i okulisty z południowej Florydy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e