Prezydent Brooklynu: W jakim stopniu problemy związane z funkcjonowaniem metra wpływają na gospodarkę miasta?

Prezydent Brooklynu, Eric Adams, zwrócił się do niezależnego biura budżetowego w mieście, by dowiedzieć się w jakim stopniu problemy związane z funkcjonowaniem metra, wpływają na gospodarkę miasta. Adams pyta o to, ile pieniędzy traci miasto, gdy dojeżdżający do pracy nie mogą do niej dotrzeć na czas.

“Wpływy z podatków są bezpośrednio skorelowane z potęgą gospodarki naszego miasta, której siłą napędową jest system tranzytowy” – powiedział Adams w oświadczeniu. Wzywa on do przeprowadzenia ekonomicznej analizy, która przedstawiłaby w zarysie “stratę ekonomicznej wydajności setek tysięcy pracowników i wynikających z tego skutków na biznesy w naszym mieście oraz utratę dochodów podatkowych”.

We wtorek doszło do awarii zasilania, co unieruchomiło system sygnalizacji na stacji metra DeKalb Avenue i spowodowało paraliż podczas porannego szczytu. Usługi linii B nowojorskiego metra zostały w pewnym momencie całkowicie zawieszone, a w sumie na ośmiu liniach wystąpiły opóźnienia i przerwy w obsłudze.
Do podobnej sytuacji doszło w minioną niedzielę. Awaria sygnału na stacji DeKalb spowodowała duże zamieszanie.

Od 2012 r., liczba opóźnień metra wzrosła trzykrotnie, ponieważ MTA państwowa zmaga się z utrzymaniem funkcjonującego cała dobę metra. Z roku na rok, najpopularniejszy środek transportu publicznego w mieście notuje rekordową liczbę przejazdów.

“Życie milionów nowojorczyków jest zbudowane na podstawie funkcjonującego systemu tranzytowego i jeśli fundament zaczyna się rozpadać, zobaczycie, jakie będą konsekwencje dla naszej gospodarki i zdolności radzenia sobie z problemami” – powiedział John Raskin, dyrektor wykonawczy Riders Alliance, po wtorkowych problemach metra. “Nadszedł czas, by gubernator Cuomo uznał, że system metra jest w dostatecznie głębokim kryzysie i zasługuje na jego natychmiastową uwagę i przywództwo kierownicze”.

Rzecznik Independent Budget Office (IBO), Doug Turetsky powiedział, że biuro rozpatruje wniosek Adamsa.
“Musimy porozmawiać wewnętrznie o tym, co według nas jest możliwe do zrobienia” – powiedział. “Następnie będziemy rozmawiali z prezydentem dzielnicy i jego personelem, jak postępować” – dodał

Z kolei rzeczniczka MTA Beth DeFalco wskazała, że agencja wydaje miliardy dolarów w celu poprawy usług.

“Właśnie dlatego wydaliśmy ponad 4,7 mld dolarów na unowocześnienie sygnałów” – powiedziała DeFalco w oświadczeniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e