Pracownicy MTA grożą strajkiem

Tysiące pracowników transportu publicznego w Nowym Jorku pojawiło się we wtorek wieczorem przed siedzibą MTA, w pierwszym dniu negocjacji umów między związkiem zawodowym a agencją. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, związkowcy grożą strajkiem.

Ponad 3 tys. kierowców autobusów, konduktorów pociągów i innych prawników miejskiego transportu zrzeszonych w związku zawodowym TWU Local 100 wprost zalało Broadway, od stacji Bowling Green do Bridge Street, by wysłać wiadomość do kierownictwa MTA: „nie będzie umów, nie będzie transportu”, jeśli nie zostanie wypracowane porozumienie w sprawie podwyżek płac i zmian dotyczących składek emerytalnych.

Prezydent związku, John Samuelsen zapowiedział, że jeśli nie zostaną spełnione ich postulaty, dojdzie do strajku.
“Za naszą sprawą miasto się przemieszcza, ale też możemy sprawić, by poszło w drugą stronę” – powiedział Samuelsen, wzywając do porozumienia, zanim obecny kontrakt wygaśnie 15 stycznia.
“Tym razem nie ma klęski gospodarczej. MTA rzeczywiście działa z lekką nadwyżką. Żądamy więc uczciwych kontraktów. Domagamy się negocjacji w dobrej wierze, dzięki czemu możemy uzyskać to porozumienie do 15 stycznia. Nie ma co czekać. Chcemy umów teraz”.

“Jeśli nie przyjdziemy do pracy, to miasto nie będzie mogło się poruszać” – powiedział prezydent TWU Local 100.

Związkowcy żądają podwyżek powyżej 2% stopy inflacji. Gdy w 2014 roku osiągnięto porozumienie, pracownicy MTA dostali podwyżki wynagrodzeń z mocą wsteczną od 2012 do 2016 r. o 1- 2%.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e