Pracownicy miejscy, którzy spóźnili się do pracy z powodu komunikacji miejskiej, stracili łącznie ponad 17 tys. godzin

Z najnowszego raportu Niezależnego Biura Budżetowego wynika, że transport publiczny był powodem spóźnień miejskich pracowników do ich miejsca zatrudnienia. Łącznie w tym roku stracili oni ponad 17 000 godzin pracy. To wzrost o blisko 30 procent więcej w stosunku do lat poprzednich.

Independent Budget Office (IBO) zaznacza w swoim raporcie, że do tej pory pracownicy miejscy, którzy spóźnili się do pracy z powodu zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, stracili łącznie 17.143 godziny. IBO prognozuje, że na koniec roku będzie to już suma 26 000 godzin.

Z powodu opóźnień transportu publicznego miejscy pracownicy stracili w 2016 r. 19.417 godzin pracy, w 2015 r. 19.142, a w 2014 r. 18.191 godzin.

Przeciętne wynagrodzenie pracownika miejskiego w 2015 roku wyniosło 67 372 USD, czyli około 32,40 USD za godzinę w przypadku 40-godzinnego tygodnia pracy. Opierając się na tej stawce godzinowej, odnośnie 17.143 godzin, które stracili pracownicy w Nowym Jorku to kwota wynosząca około 555 000 dolarów.

Podczas gdy baza danych miasta obejmuje informacje o pracownikach głównych agencji, w tym NYPD, FDNY i Departamentu Sanitarnego, nie uwzględniono trzech dużych departamentów: Department of Education, NYCHA i Health and Hospitals Corporation. Agencje te zatrudniają łącznie 200.000 pracowników.
Wielu z nich z pewnością korzysta z transportu publicznego i na pewno spóźnili się do pracy z powodu zakłóceń w jego funkcjonowaniu.

Rzecznik burmistrza powiedział, że utracone godziny pokazują, że stan musi powrócić do planu miasta, by naprawić metro, wprowadzając podatek dla zamożnych mieszkańcach Nowego Jorku, tzw. millionaires’ tax .

Na te słowa zareagował szef MTA Joe Lotha mówiąc, że “jakiekolwiek zwiększenie liczby opóźnień w metrze wskazuje na krytyczną potrzebę wsparcia i finansowania planu działania metra MTA i dlatego City Hall i burmistrz de Blasio powinni zrobić krok naprzód i sfinansować połowę”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e