Poszukiwany Steve Stephens. Zabił człowieka i opublikował film na Facebooku

Policja w całym kraju poszukuje Steve’a Stephensa, który w niedzielę zamieścił na Facebooku film, na którym widać jak popełnia zbrodnię, oddając strzał do starszego mężczyzny. W innych materiałach wideo deklaruje, że “zabije tylu ludzi, ile tylko będzie mógł”.

Policja w Cleveland w stanie Ohio twierdzi, że otrzymała ponad 400 wskazówek w sprawie poszukiwanego mężczyzny oskarżonego o zabicie nieznajomego człowieka i umieszczenie filmu z momentu popełnienia przestępstwa na Facebooku.

“Nie zlokalizowaliśmy Steve’a”
– powiedział wczoraj rano na konferencji prasowej Calvin Williams, szef policji w Cleveland. “To są obecnie ogólnokrajowe poszukiwania i odbieramy połączenia z całego kraju”.

Władze w Cleveland początkowo wydały ostrzeżenie dla mieszkańców sąsiadujących z Ohio stanów: Nowego Jorku, Pensylwanii, Indiany i Michigan. W poniedziałek rozszerzono je na cały kraj. Williams powiedział, że odebrano telefony dotyczące sprawy z tak odległych miejsc jak Teksas.
“Jeśli zauważycie Steve’a lub jego pojazd, chcemy, byście zadzwonili natychmiast pod numer 911” – zaapelował Williams. “Jeśli uważasz, że masz informacje, które mogą prowadzić do Steve’a lub tego samochodu, to są właśnie wskazówki, o które chodzi FBI”.
Obecnie są to ogólnokrajowe poszukiwania 37-letniego Steve’a Stephensa, za którym wystawiono list gończy w sprawie zarzutów morderstwa 74-letniego Roberta Godwina Sr.
Godwin prawdopodobnie stał się przypadkową ofiarą Stephensa. Do zdarzenie doszło w niedzielę , 16 kwietnia ok. 2 po południu. Mężczyzna wracał do swojego domu po wielkanocnym spotkaniu z dziećmi.

Śledczy stwierdzili, że Godwin był jedyną ofiarą Stephensa, mimo że twierdził on na Facebooku, że zabił kilkanaście osób.
W poniedziałek wieczorem, Facebook poinformował, że Stephens opublikował film, w którym mówi, że zamierza popełnić morderstwo. Dwie minuty później zamieścił kolejny film, na którym zabija Godwina. Po kilku minutach połączył się na Facebooku na żywo i przyznał się do popełnienia zbrodni.

Stephens wymienił w filmie nazwisko kobiety, z którą rozstał się trzy lata temu i powiedział: “Ona jest powodem tego, co ma nastąpić”. Najprawdopodobniej Goldwin nie znał wspomnianej kobiety.
Kobieta napisała wiadomość tekstowa do CBS, że przez kilka lat byli w związku i jest jej przykro, że doszło do takiej sytuacji. Stephensa określiła, że to “miły facet”, który był dobry dla niej i jej dzieci.
W jednym z zamieszczonych na Facebooku filmów, Stephens powiedział, że przegrał wszystko i że on i jego dziewczyna zamierzali się pobrać, ale nie doszło do tego, nie tłumacząc jednak z jakiego powodu. Obwiniał ją za to, co miało się wydarzyć.

Władze Facebooka oświadczyły, że w ciągu 23 minut od otrzymania pierwszego raportu o filmie dotyczącym zbrodni, zablokowano konto Stephensa.

Policjanci przeszukali dziesiątki miejsc wokół Cleveland, nie znaleźli jednak Stephensa, ani też ewentualnych jego ofiar. Detektywi rozmawiali z podejrzanym telefonicznie w niedzielę i starali się przekonać go do poddania się. Jego telefon komórkowy był namierzony ostatnio w niedzielne popołudnie w Erie w Pensylwanii. Policja w Filadelfii poinformowała, że w poniedziałek zostało zamkniętych osiem szkół podstawowych i szkoła średnia. Śledczy zbadali zgłoszone doniesienia, ale go nie znaleźli.

Policja podała, że Steve Stephens ma 6’1 “wzrostu, waży 244 funty, jest łysy i ma brodę. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej, szarej lub czarnej koszulce polo. Może się poruszać Fordem Fusion z tymczasową rejestracją. Jest najprawdopodobniej uzbrojony i niebezpieczny.

Za informacje, które doprowadzą do schwytania podejrzanego wyznaczono nagrodę w wysokości 50 000 dolarów. Kontakt z policją pod numerem 911 lub z FBI – 1-800-call FBI.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e