Polska w finale Eurowizji!

Monika Kuszyńska z piosenką „In The Name Of Love” zakwalifikowała się do finału Konkursu Piosenki Eurowizji – Wiedeń 2015.

W drugim półfinale jubileuszowego 60. Konkursu Eurowizji, który odbył się hali Miejskiej w Wiedniu zaprezentowało się 17 wykonawców, w tym polska reprezentantka, Monika Kuszyńska, która zaśpiewała jako ostatnia.

Polska propozycja zyskała sympatię i uznanie widzów przed telewizorami, którzy zdecydowali o tym, że usłyszymy ją w finale, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 maja.

Radości z faktu zakwalifikowania się Moniki do finału Eurowizji nie kryje Marcin Mroziński, reprezentant Polski w konkursie w 2010 r.
„Ileż radości, gdy w telewizji słychać: POLAND! Cieszę się wraz z Moniką, bo wiem, ile pracy włożyła w swój występ i jak ciężko jest występować przed tysiącami osób i milionami przed telewizorem. Przesłanie, jakie niesie ze sobą utwór, czyli miłość ponad wszystko, jest ponadczasowe. Cieszę się, że chwyciła za serca w Europie. Należy też podziękować dużej Polonii z Niemiec, UK i Irlandii za głosy, bo na pewno duże wsparcie z ich strony pomogło przejść ten ciężki etap selekcji półfinałowej! Trzymam bardzo mocno kciuki w sobotę i z niecierpliwością czekam na kolejny występ Moniki” – powiedział w rozmowie z nami śpiewający aktor Marcin Mroziński.

Tegorocznej Eurowizji przyświeca hasło „Building Bridges”. W związku z 60. edycją tego festiwalu Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem – ”In The Name Of Love”, w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej, artystki nietuzinkowej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji .

„Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych” – mówi Monika Kuszyńska.

Piosenka “In The Name Of Love”jest efektem pracy Moniki oraz jej męża, Kuby Raczyńskiego. Monika napisała do niej słowa, a jej mąż jest autorem muzyki. Utwór stworzony został specjalnie na tegoroczną edycję Eurowizji i stał się jednocześnie zapowiedzią drugiej solowej płyty artystki. Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej i nosi ona tytuł „Obudź się i żyj”. Utwór zapowiada drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

Monika Kuszyńska jest wokalistką i autorką tekstów. Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku, jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku, którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocalona”. Od tego czasu artysta pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e