Podejrzany o zabójstwo imama i jego współpracownika zatrzymany

Nowojorska policja aresztowała mężczyznę, któremu postawiono zarzut zabójstwa imama i jego współpracownika, do którego doszło w miniona sobotę.

35 – letniego Oscara Morela z Brooklynu oskarżono o podwójne morderstwo drugiego stopnia, postawiono mu tez dwa zarzuty dotyczące posiadania broni.

Morel został zabrany do aresztu późnym wieczorem w niedzielę, przesłuchano go, a w poniedziałek oskarżono.

Policja twierdzi, że Morel to człowiek, który jest na nagraniu wideo zarejestrowanego przez monitoring. Widać jak ucieka z miejsca zbrodni przez 79th Street i Liberty Avenue w Ozone Park.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 2 po południu. 55-letni imam Maulama Akondżee i jego współpracownik 64-letni Tharam Uddin opuścili meczet Al-Furqan w Ozone Park, w Queensie, gdy w pewnym momencie podszedł do nich od tyłu niezidentyfikowany mężczyzna z bronią. Wymierzył do nich z bliskiej odległości i postrzelił ich w głowę. Imam zmarł na miejscu, a jego współpracownik krótko po przewiezieniu do szpitala.

“Motyw do chwili obecnej nie został określony” – powiedział szef nowojorskich detektywów Robert Boyce. Dodał, że śledczy sprawdzają, czy była to zbrodnia z nienawiści.

Policja twierdzi, po dokonaniu zbrodni, Morel jechał czarnym SUV i potracił rowerzystę około trzech mil od miejsca zdarzenia.
W poniedziałek burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapewniał podczas konferencji prasowej, że wyznawcy islamu mogą czuć się bezpiecznie w Nowym Jorku.


Foto: NYPD twitter

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e