Podatek od milionerów mógłby zostać przeznaczony na naprawy nowojorskiego metra?

Jeden ze stanowych senatorów zaproponował podatek od milionerów, który mógłby zostać przeznaczony na naprawy nowojorskiego metra.

Zgodnie z nowym projektem ustawy senatora Michaela Gianarisa reprezentującego Queens, nowojorscy milionerzy pomogliby w usprawnieniu pogarszających się usług metra.

Gianaris planuje w tym tygodniu przedstawić ustawę, w myśl której milionerzy mieszkający w 12 okręgach obsługiwanych przez MTA, byliby obciążeni przez trzy lata tymczasową dopłatą do podatku dochodowego.

Zgodnie z propozycją ustawy, druga dodatkowa opłata będzie dodana do podatków hotelowych w mieście. Gianaris uważa, że dzięki jego planowi, uzyskano by ponad 2 miliardy dolarów rocznie dla MTA.

“System tranzytowy jest siłą napędową naszego miasta i niestety od lat jest niedofinansowany” – powiedział Gianaris. “To mogłoby doprowadzić do rozwiązania kryzysu MTA, który od kilku miesięcy nęka podróżnych. Właśnie w mojej dzielnicy Queens codziennie są raporty o awariach i opóźnieniach N i 7 sprawiają, że rutynowe życie dla nowojorczyków jest bardzo trudne “.

Gianaris zaczerpnął inspirację w sprawie ustawy z programu “Bezpieczne ulice, bezpieczne miasto” burmistrza Davida Dinkinsa realizowanego w latach dziewięćdziesiątych, w ramach którego wprowadzono tymczasowe podatki dla bogatych, aby sfinansować zatrudnienie większej liczby funkcjonariuszy policji w celu walki z przestępczością.

Zgodnie z ustawą, zostałoby utworzone stanowisko “menadżera awaryjnego” w kontrolowanym przez państwo MTA, który nadzorowałby konserwacje i decyzje w tym zakresie. Gianaris zaproponował na to stanowisko Richarda Ravitcha, mówiąc, że były prezes MTA byłby zainteresowany tą pracą.

Agencja MTA nie skomentowała planu Gianarisa.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e