Plan alternatywnych połączeń w trakcie remontu tunelu metra linii L

Nowojorski przewoźnik MTA zaplanował remont tunelu metra linii L pod East River, uszkodzony przez huragan Sandy. To znacznie skomplikuje życie pasażerom korzystającym z transportu publicznego na tej trasie. W tym tygodniu przedstawiono plan alternatywnych połączeń.

Część linii L łączącej Manhattan z Brooklynem zostanie całkowicie wyłączona z funkcjonowania na 15 miesięcy. Powodem jest remont, który rozpocznie się w kwietniu 2019 roku. Usługa zostanie zawieszona między ulicami 14th Street i Eighth Avenue w Chelsea i Bedford Avenue w Williamsburgu.

Większość z 225 tys. pasażerów, która podróżuje między Manhattanem i Brooklynem będzie musiała korzystać z innych linii metra. MTA zapewnia, że do pociągów linii G i C więcej zostanie dodanych więcej wagonów.

Agencja powiedziała również, że pociągi linii M będą kursować na 96th Street i Second Avenue w weekendy oraz w godzinach nocnych.

Ponadto pasażerowie będą mogli korzysta z bezpłatnych transferów po użyciu MetroCard.
Osoby, które wysiądą na przystanku Lorimer Street oraz te, które dojadą do Livonia Street będą mogli bezpłatnie przesiąść się na stacji Junius Street na linię 3 nowojorskiego metra. Bezpłatny transfer będzie także obowiązywał dla tych, którzy przyjadą G do stacji Broadway i przejdą do pobliskich stacji J, M i Z.
Oczekuje się, że w trakcie wyłączenia „eLki” autobusy będą przewozić 15 procent pasażerów. W związku z tym w obu dzielnicach i wzdłuż 14 ulicy na Manhattanie zostaną dodane pasma tylko dla autobusów.

Jeden z pomysłów, to także przekształcenie 14th street w tzw. “PeopleWay”, ograniczają ulicę dla pieszych, rowerzystów i autobusów.

Część tego planu będzie obowiązywać, ale tylko w godzinach szczytu, zezwalając na kursowanie autobusom tylko od 3 do 8 Avenue w obie strony.
Plan nie obejmuje pasa tylko dla autobusów przez most Williamsburg.
Aby uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę mta.info.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e