Panika w centrum handlowym w New Jersey

W poniedziałek po południu chwile grozy przeżyli korzystający z poświątecznej wyprzedaż klienci w Jersey Gardens Mall w Elizabeth. Ktoś pomylił huk trzaskającego krzesła ze strzałami I wywołał panikę tysięcy ludzi.

Po godzinie 5 po południu, jeden z klientów biegł w kierunku wyjścia i krzyczał „strzelają”. Za nim tysiące ludzi rzuciło się do ucieczki. Powstał potężny chaos, w wyniku którego 8 osób odniosło drobne urazy, kilkoro przewieziono do pobliskich szpitali w tym 2 chłopców : 8-letek ze skaleczeniem palca i 12-letek z kontuzją nogi.

Departament Policji w Elizabeth poinformował, że jest to dla nich nowa lekcja do nauczenia, jak reagować, kiedy w sytuacjach awaryjnych tysiące ludzi w jednej chwili rzucają się do wyjścia.
Centrum handlowe zamknięto. Jak oszacowano, w momencie zdarzenia mogło znajdować się w nim około 46 tys. kupujących. Odjeżdżający swoimi samochodami w wielkim popłochu ludzie, spowodowali ogromny korek.   
Podobna sytuacja miała miejsce na Long Island. Na Roosevelt Field, w części gastronomicznej ktoś wszczął fałszywy alarm doprowadzając również do paniki. W wyniku tego incydentu, kilka osób odniosło obrażenia.
Elżbieta Gruszfeld
Foto” theambitiousdiaries – foter

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e