Od początku roku 75 procent linii metra notowało opóźnienia

Najnowsze dane MTA pokazują, że od stycznia do marca 2017 r. 75 procent linii metra notowało opóźnienia. Pięć z nich nie jeździło na czas w 50 proc.

Miejski przewoźnik MTA przejrzał dane dotyczące funkcjonowania metra na czas. Stwierdzono, że opóźnienia to nadal duży problem nowojorskiego systemu transportowego.

Trzy linie wahadłowe (Times Square, Franklin Avenue i Rockaway) jeździły na czas w ponad 90 proc. Najgorsze z nich to: 2, 4, 5. Działały na czas tylko w 30 – 33 procentach. Wprawdzie linie 6 i F uplasowały się wyżej w rankingu, ale ich funkcjonowanie ma wiele do życzenia. Jeździły na czas odpowiednio w 47,4 i 48,6 proc.

Co zaskakujące, prawie 76 procent pociągów w linii G działało zgodnie z planem (75 procent to standard MTA dla usług “na czas”).
Natomiast linia L funkcjonowała na czas w 92 procentach, najlepiej w całym systemie. Najprawdopodobniej ma to związek z tym, że jest jedyną linią, która zaktualizowała technologię sygnalizacji.

Z uwagi na to, że nie widać żadnych oznak poprawy w kwestii punktualności nowojorskiego metra, burmistrz de Blasio zadeklarował bardziej zaangażować się w pomoc w rozwiązaniu problemów niedomagającego systemu. Na razie jednak nie określił szczegółów na ten temat.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e