NYPD testuje urządzenia, które wykrywają skimmery kart bankomatowych

Zgodnie z U.S. Secret Service, co roku skradzionych zostaje ponad 1 miliard dolarów od konsumentów w USA za pomocą tzw. skimmerów kart bankomatowych. Nowojorska policja testuje urządzenia do ich wykrywania.

Klasyczne skimmery to urządzenia montowane przez przestępców na bankomatach w celu nielegalnego skopiowania zawartości paska magnetycznego karty płatniczej, co pozwala później na wykonywanie nieuprawnionych transakcji. Skimmery nowego typu mogą jednak kopiować również informacje zawarte na kartach chipowych.

Nowy Jork jest mocno dotknięty, jeśli chodzi o przeglądanie bankomatów. Oszuści instalują ukryte kamery w bankomatach i na dystrybutorach paliw. Przestępcy nawet nakładają specjalne klawiatury, które przechowują informacje.

NYPD testuje nowe urządzenie, które może pomóc wyśledzić skimmery. Używa tzw. “skim reaper”, które wymyślili inżynierowie informatycy z University of Florida.
Aby zminimalizować zagrożenie skimmingiem zawsze zasłaniaj ręką panel podczas wprowadzania kodu PIN, upewnij się, czy osoby postronne nie znajdują się w zbyt bliskiej odległości, zwróć uwagę na sam wygląd bankomatu (czy nie są do niego dołączone żadne elementy dodatkowe, czy klawiatura przymocowana jest stabilnie oraz czy do maszyny nie jest przytwierdzona żadna dodatkowa kamerka).

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e