NYPD opublikował wideo ze strzelaniny w budynku mieszkalnym w Hamilton Heights

W poniedziałek, NYPD opublikował materiał z kamery przymocowanej do munduru jednego z funkcjonariuszy policji, który pokazuje momenty poprzedzające otwarcie ognia przez policjanta w kierunku czarnoskórego mężczyzny. Do incydentu doszło w ubiegłym miesiącu w budynku mieszkalnym w Hamilton Heights w Manhattanie.

Materiał wideo to dokumentacja zdarzenia z 22 października, do jakiego doszło w mieszkaniu Parisa Cummingsa. Zaczyna się około godziny 17:30, gdy dwóch funkcjonariuszy puka do drzwi mieszkania na szóstym piętrze w budynku przy West 143rd Street, pomiędzy Riverside Drive i Broadway.

Oficerowie przyjęli taktykę obronną i gdy tylko otwierają się drzwi, zaczęli krzyczeć, by Cummings “odłożył nóż”. Oficer, który miał zamontowaną na mundurze kamerę przekroczył próg drzwi i uniósł broń. Mężczyzna cofa się do wnętrza mieszkania. Widać, jak trzyma coś w lewej ręce. Chwilę później zbliża się on szybkim krokiem do oficerów nadal trzymając jakiś przedmiot w dłoni, co wydaje się być nożem.

Następnie oficer strzela, a Cummings upada na podłogę, po czym następuje szybkie cięcie. Wideo przedstawione przez policję nie pokazuje, co działo się natychmiast po strzale.

Policja podała, że podczas strzelaniny 27 – letni Cummings został raniony w nogi. Oficerowie udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Cummingsa leczono w Sinai St. Luke’s Hospital.
Po strzelaninie policjanci stwierdził, że gdy Cummings zbliżał się do drzwi miał przy sobie dwa noże i odmówił ich upuszczenia nawet po ich wielokrotnych żądaniach, by to zrobił.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia do podjęcia interwencji w sprawie zaburzonego emocjonalnie mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e