Nowy Jork wprowadza nowy plan kontrolowania populacji kleszczy

Stan Nowy Jork wprowadza nowy plan kontrolowania populacji kleszczy i walki z chorobami przez nie przenoszonymi, takimi jak borelioza. Przeprowadzi też rozszerzoną kampanię edukacyjną skierowaną do myśliwych i wędrowników podatnych na ukąszenia przez kleszcze.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował, że stan zastosuje “ekologiczne” metody kontroli kleszczy na terenach publicznych w Southern Tier (powiaty Nowego Jorku na zachód od Gór Catskill wzdłuż północnej granicy z Pensylwanią), w regionie stołecznym i dolinie Hudson.

Stan zwiększy liczbę stanowisk żywieniowych dla jeleni i zastosuje 4-Poster Deer Treatment System – najskuteczniejszą metodę do kontroli kleszczy w środowisku, w którym przebywają jelenie. Jelenie są bowiem są jednym z żywicieli dorosłych kleszczy. Lecząc jelenie, dorosłe kleszcze są systematycznie eliminowane, zapobiegając ich występowaniu w przyszłości. System jest przyjazny dla środowiska, nie powoduje zanieczyszczania wody, ziemi i powietrza.
Stacje zostały już wykorzystane na Long Island i na innych obszarach.

Nowa publiczna kampania skierowana do myśliwych, wędkarzy i wędrowców i dotyczy wskazówek, jak się uchronić przed kleszczami.

Ponadto stanowy Departament Zdrowia będzie poszukiwał prywatnych badaczy do współpracy przy nowych testach medycznych w celu wykrycia boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze.
“Borelioza i inne choroby przenoszone przez kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i dobrostanu nowojorczyków, a my podejmujemy agresywne działania, by powstrzymać rozprzestrzenianie się tej choroby” – powiedział gubernator Cuomo. “Dzięki temu planowi kontroli Nowy Jork angażuje się w badania, podniesienie świadomość i zapobieganie temu kryzysowi związanemu ze zdrowiem publicznym, aby zapewnić nowojorczyków bezpiecznymi i wolnymi od tych chorób, którym można zapobiec”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e