Nowości singlowe – tydzień 12.

Lora Szafran – “Goście”

“Goście” – to już trzeci singiel promujący album “Sekrety życia według Leonarda Cohena”, Lory Szafran z przebojami Leonarda Cohena w polskich wersjach. Opracowaniem klasycznych hymnów śpiewającego poety zza oceanu w nowych, odważnych wersjach, zajął się Miłosz Wośko – pianista, aranżer, kompozytor i producent, znany dotąd ze współpracy m.in. ze Smolikiem, Marylą Rodowicz, Afro Kolektyw i Bisquit. Wośko nie tylko zadbał o brawurowe aranżacje zdawałoby się pomnikowych kompozycji, ale też sprowadził do studia wielu znakomitych muzyków, w tym orkiestrę Sinfonia Viva, gitarzystę Michała Szturomskiego, perkusistę Sebastiana Frankiewicza i basistę Macieja Szczycińskiego.
Rezultat? Płyta, która – jak twierdzi Lora – na pewno nie jest jazzowa, za to ponad wszelką wątpliwość szczera. Wierna oryginałom, ale zarazem ukazująca te piosenki w zupełnie nowym świecie. Nie mieliście pojęcia, że twórczość Leonarda Cohena kryje jeszcze takie sekrety…

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Lora Szafran-Goscie (Radio Edit).mp3″][/gplayer]


L.U.C – “Sesja nie procesja-sesja poczeka”

“Sesja nie procesja-sesja poczeka” – kolejny singiel z płyty pt. “Kosmostumostów” nagranej przez wrocławskiego rapera i producenta muzycznego. Album ten to wydawnictwo multimedialne, które powstało równolegle z komiksem obrazującym tematykę płyty. “Kosmostumostów” to album koncepcyjny opowiadający o przemianie szarego, zagubionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę, znanego dziś jako L.U.C.. Elementy autobiograficzne przeplatają się z odrealnionymi opisami Wrocławia – tytułowego Miasta Stumostów.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Planet L.U.C-Sesja nie procesja-sesja poczeka.mp3″][/gplayer]


Michał Szpak – “Rewolucja”

“Rewolucja” – piosenka zapowiada debiutancki mini album Michała Szpaka na któr,ym znajdzie się 5 premierowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego. EP’ka stanowi tylko wstęp do muzycznej przygody Michała. Już w przyszłym roku premiera całej płyty!
Michał Szpak, dał się poznać szerszej publiczności jako charyzmatyczny uczestnik programu X-Factor. Już pierwszym występem zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena “Dziwny jest ten świat”. A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie, Michał dotarł do finału, gdzie zaśpiewał wraz ze zwyciężczynią brytyjskiej edycji programu Aleksandrą Burke. Zaowocowało to dodatkową, specjalną nagrodą – zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby’m śpiewając utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns’n’Roses i Lenny’go Kravitza. Wykorzystał perfekcyjnie zaledwie 15 krótkich, ale porażających ekspresją i dynamiką minut, aby publiczność, z pewnością tylko częściowo znającą go z telewizji „kupić” w całości i bez zastrzeżeń. Muzyka to dla niego najważniejsza dziedzina sztuki. Scena pozwala mu łączyć pasje i marzenia – jest na niej jednocześnie muzykiem, tancerzem i aktorem. To właśnie sekret jego charyzmy. Niezwykła kreatywność, perfekcjonizm i konsekwencja w prowadzeniu swojej kariery czynią Michała Szpaka nadzieją polskiej estrady.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Michal Szpak-Rewolucja.mp3″][/gplayer]


Mrozu – “Rollercoaster”

“Rollercoaster” – piosenka zwiastuje, trzeci album w karierze Łukasza Mroza. Mrozu – bo pod takim pseudonimem artystycznym ukrywa się Łukasz – to wrocławski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Muzyka przez niego tworzona to atrakcyjna mieszanka popu, r’n’b i nowych brzmień.
O najświeższym swoim utworze artysta mówi następująco: “Mój najnowszy singiel to świeża, energetyczna produkcja, która przemyca klimat 2stepu i drum&bassu. Nasze życie pędzi jak rollercoaster – jest wypełnione adrenaliną i endorfiną, wzlotami i upadkami, czasem jesteśmy na górze, a czasem na dole. Przychodzi taki moment gdy warto odpuścić – dać się ponieść emocjom i nie myśleć o tym co będzie dalej. Wyjdzie to nam na dobre! Ten pozytywny przekaz posiada właśnie “Rollercoaster”!”.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Mrozu-Rollercoaster.mp3″][/gplayer]


Roby – “Banalny sen”

“Banalny sen” – najnowsza propozycja Robiego, współzałożyciela formacji Carpe Diem. “Banalny sen”, to utwór, który jak mówi sam artysta, utwierdza nas w przekonaniu, że miłość jest ślepa, zadany ból można wybaczyć, ale nigdy zapomnieć, a po przeżytych pięknych chwilach zostają tylko wspomnienia…

Roby (Robert Pluta) od wielu lat konsekwentnie realizuje swoje muzyczne cele. Jako wokalista, muzyk, kompozytor i autor tekstów angażuje się w różne projekty i rozwija swoją muzyczną pasję.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Roby-Banalny sen.mp3″][/gplayer]


Wilson Square – “Bezsenność”

“Bezsenność” – singiel zwiastuje nowy, drugi w dorobku albumem grupy Wilson Square. Płyta trafi do sprzedaży w maju. “Drugi album będzie różnił się od debiutanckiego “Ghosts Behind The Curtain” nie tylko stylistycznie, ale również co do słów – wszystkie teksty są po polsku – zapowiadają artyści. – Czuliśmy, że przyszedł czas, aby zmierzyć się z niełatwym ojczystym językiem. Efekty ocenicie sami. Najtrudniejsze w powstawaniu płyty nie było napisanie dwunastu piosenek, które znajdą się na krążku, ale wybranie właśnie tych właściwych spośród mnóstwa pomysłów. Mamy wrażenie, że dzięki temu udało nam się nagrać różnorodny album o wielu barwach i odcieniach – zapewniają muzycy.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Wilson Square-Bezsennosc.mp3″][/gplayer]


Opracował Wojciech Maślanka.REKLAMA


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e