Nowości singlowe – tydzień 10.

Anna Serafińska – “Uciekaj moje serce”/”Kobiety, których nie ma”

“Uciekaj moje serce” oraz “Kobiety, których nie ma” – podwójny singiel promujący specjalną edycję albumu Anny Serafińskiej pt. ‘Gadu, Gadu’ z tekstami Agnieszki Osieckiej. Obie piosenki są nagraniami premierowymi, natomiast reedycja płyty pojaiła się w sklepach 28 lutego br. i wydana była dla uczczenia pamięci Agnieszki Osieckiej, której 15. rocznica śmierci przypada 7 marca 2012 roku.

Anna Serafińska jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów. W 2004 zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festival, w lipcu 2006 zdobyła tytuł Lady Summertime (Grand Prix i Nagrodę Publiczności) podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (Finlandia). Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość’94. Wiosną 2000. roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. W swoim dorobku Anna Serafińska ma cztery solowe płyty: album “Nieobecni” nagrany do tekstów Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla i Zbigniewa Jaremko, “Melodies”, “Ciepło zimno” do tekstów m.in. Piotra Sokołowskiego i Filipa Łobodzińskiego. Autorem muzyki i producentem jest Tomasz Gąssowski.

Posłuchaj piosenek:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Anna Serafinska-Uciekaj moje serce.mp3″][/gplayer]

[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Anna Serafinska-Kobiety ktorych nie ma.mp3″][/gplayer]


Baaba – “Main Theme (Purple)”

“Main Theme (Purple)” – utwór ten to przedsmak nowego albumu Baaby, na którym grupa wykonuje muzykę Krzysztofa Komedy z filmu ‘Nieustraszeni pogromcy wampirów’. ‘The Wrong Vampire’ pojawi się 15 marca nakładem Lado ABC.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Baaba-Main Theme (Purple).mp3″][/gplayer]


Dickie Dreams Soundsystem – “Nevermind”

“Nevermind” – propozycja zespołu Dickie Dreams Soundsystem złożonego z muzyków grupy D4D (M.Bunio.S i Goodboya Khrisa). Utwór utrzymany jest w ulubionej dla tego duetu stylistyce klubowo-elektronicznej.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Dickie Dreams Soundsystem.mp3″][/gplayer]


Elektryczne Gitary – “Nic mnie nie rusza”

“Nic mnie nie rusza” – kolejny, tym razem tytułowy singiel promujący nowy, studyjny album Elektrycznych Gitar, który ukaże się 20 marca. Płyta będzie zawierać całkowicie premierowy materiał, z wyjątkiem utworu “Granica” będącego interpretacją utworu tradycyjnego. Parafrazując tytuł albumu, Elektrycznych Gitar nie ruszają żadne współczesne trendy. Konsekwentnie podążają własną ścieżką. Mimo to, nowa płyta będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Utwory na niej zawarte będą utrzymane w zróżnicowanej stylistyce. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, w autorski proces tworzenia płyty, oprócz Kuby Sienkiewicza, który do tej pory był głównym kompozytorem i autorem tekstów piosenek, bardziej zaangażował się cały zespół.

Elektryczne Gitary to jedena z najlepiej rozpoznawalnych grup polskiej sceny muzycznej. Istnieje nieprzerwanie od 1989 roku. Od tego czasu zespół sprzedał ponad 1,5 miliona płyt. Charakterystycznymi elementami twórczości Elektrycznych Gitar są łączenie piosenki autorskiej z muzyką rockową, a także zdystansowane, ironicznie komentowanie otaczającej nas rzeczywistości. Wbrew tytułowi piosenka “Nic mnie nie rusza” może poruszyć nawet ‘leżacego w trumnie’.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Elektryczne Gitary-Nic mnie nie rusza.mp3″][/gplayer]


K.A.S.A. – “Oto kontrakt”

“Oto kontrakt” – kolejny singiel zwiastujay nową, jubileuszowy album Krzysztofa Kasowskiego. Jest to piosenka specjalna bowiem zapowiada nie tylko płytę ale również książkę o tym samym tytule.

Oto co mówi K.A.S.A.na temat tej piosenki: “Utwór ma w sobie sporo bluesowej ekspresji, jest to gatunek, który wywarł na mnie duży wpływ kiedy zaczynałem grać czy śpiewać. Musiało upłynąć prawie 30 lat zanim do niego powróciłem. W środowisku bluesowym istnieje legenda mówiąca o tajemniczym kontrakcie, dającym talent i sławę, który można podpisać jedynie o północy gdzieś na rozstaju dróg. Uznałem, że właśnie taki klimat będzie idealnie oddawał tezę zawartą w książce, że cena jaką trzeba zapłacić, by zaistnieć w showbiznesie jest bardzo wysoka”

Album “Oto kontrakt” będzie wydawnictwem dwupłytowym. Na pierwszym krążku znajdą się premierowe piosenki, których brzmienie będzie utrzymane w klimacie lat 60 i 70 tych. Teksty niektórych piosenek będą nawiązywać do tematyki książki “Kontrakt”. Jako bonus pod koniec pierwszej płyty znajdzie się utwór “2.0.1.2.” do do którego również nakręcony został teledysk (piosenkę oraz teledysk można znaleźć na naszej storonie). Ta piosenka wprowadzi nas w klimat drugiego krążka (o podtytule: ‘K.A.S.A. Best Remixed’), który będzie brzmiał nowocześniej, choć zawierać będzie starsze piosenki. Będą to remixy kilku najwięszych przebojów artysty w dwóch wersjach: klubowej i chilloutowej.

Książka “Kontrakt” opowiada o muzyku, który podpisuje umowę z dużą firmą fonograficzną w Warszawie. Zgadza się na wszystkie warunki jakie przedstawia mu koncern. Nagrywa płytę i jego życie diametralnie się zmienia. Jest sławny, zaczyna świetnie zarabiać, rzuca się w wir niekończących się imprez pokoncertowych oraz bankietów. Płaci jednak za to wysoką cenę. Eksploatowany przez firmę płytową i managera szybko się wypala i popada w nałogi. Rujnuje sobie życie prywatne a jego kariera się załamuje. Książka jest opisem kulis rodzimego showbiznesu, choć jak twierdzi K.A.S.A. “wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe” ‘Kontrakt’ ukaże się na rynku księgarskim jeszcze tej wiosny.

Krzysztof Kasowski znany jest przede wszystkim jako muzyk, ale pisze również opowiadania, felietony oraz reportaże z podróży, które publikowały takie pisma jak: Szpilki, Lampa Iskra Boża, Angora, Machina, Aktivist oraz Gentleman.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/K.A.S.A.-Oto kontrakt.mp3″][/gplayer]


Maleo Reggae Rockers feat. Ras Luta – “Rzeka dzieciństwa”

“Rzeka dzieciństwa” – najnowszy i zarazem ostatni już singiel z płyty “Rzeka dzieciństwa”. Tytułowa piosenka autorstwa Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout została nagrana przez Maleo Reggae Rockers z gościnnym udziałem Ras Luty (East West Rockers). Utwór skierowany zwłaszcza dla osób lubiących funkową gitarę i ‘grooviący’ bit.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Maleo Reggae Rockers feat. Ras Luta-Rzeka dziecinstwa.mp3″][/gplayer]


Mezo – “Zaufanie”

“Zaufanie” – najnowszy singiel Jacka Mejera, bardziej znanego jako Mezo. Jest to zarazem piosenka będąca kontynuacją tematyki dotyczącej problemów w związku damsko-męskim. Stanowi jednocześnie zakończenie ‘muzycznej’ trylogii na ten temat. Wcześniejsze utwoty należące do tego grona to “Zemsta” oraz “Kryzys”. Piosenka opowiada o pękającej więzi, nieufności, egoizmie i wewnętrznym zatracaniu się oraz o problemach z tego wynikających.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Mezo-Zaufanie.mp3″][/gplayer]


Patrizio Buanne – “Solo Tu (My Baby)”

“Solo Tu (My Baby)” – piosenka zapowiada nową płytę włoskiego artysty Patrizio Buanne, która ukaże się w marcu i będzie nosić tytuł “Patrizio”.

Patrizo Buanne to 34-letni włoski piosenkarz o polskich korzeniach (dlatego umieszczamy go na naszej polskiej playliście). Jego matka jest Polką, a Patricio bardzo często publicznie podkreśla swoje związki z Polską, w dodatku bardzo dobrze mówi w naszym, ojczystym języku. Jego pierwszym, poważnym występem scenicznym był koncert dla Papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty we Wrocławiu w 1997 roku. Udany występ zaowocował podpisaniem kontraktu płytowego, a międzynarodowy, debiutancki album “The Italian” ukazał się w 2005 roku i odniósł gigantyczny sukces na całym świecie. W Wielkiej Brytanii płyta zdobyła status Złotej Płyty. Na drugim krążku Buanne “Forever Begins Tonight” z 2007 roku znalazła się między innymi nowa wersja przeboju Robbiego Williamsa „Angels” zatytułowana „Un Angelo”. Utwór stał się przebojem w Stanach Zjednoczonych. Wersja Patrizio została osobiście zaaprobowana przez Robbiego Williamsa. Dwa pierwsze albumy Patrizio Buanne znalazły w ciągu dwóch lat kilka milionów nabywców na całym świecie.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Patrizio Buanne-Solo Tu (My Baby).mp3″][/gplayer]


Opracował Wojciech Maślanka.REKLAMA


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e