Noworoczna kąpiel w Oceanie Atlantyckim

Kilkuset nowojorczyków przywitało Nowy Rok zanurzając się w lodowatej wodzie Oceanu Atlantyckiego. Tradycyjnie wspólna kąpiel odbyła się na plaży Coney Island.

Liczba uczestników tegorocznej kąpieli była znacznie mniejsza niż w roku ubiegłym. Warunki pogodowe sprawiły, że zamoczyć zdecydowali się najtwardsi śmiałkowie. W ubiegłym roku temperatura powietrza wynosiła 50 stopni F i w wodzie pluskało się ponad 2.500 osób. Dziś było ok. 15 stopni F i zanurzyło się kilkaset osób.

Część z nich miała na sobie typowe stroje do pływania, inni zaś przygotowali na tę okazję specjalne kostiumy. Dla jednych była to pierwsza tego typu przygoda, dla innych to już tradycja witania Nowego Roku.

W tym roku pieniądze z rejestracji zostaną przeznaczone na organizacje non-profit, które wspierają społeczność Coney Island, w tym New York Aquarium i Alliance for Coney Island, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i promowaniu czystego środowiska.

Organizatorem imprezy jest Coney Island Polar Bear Club – najstarszy klub morsów w Stanach Zjednoczonych (założony w 1903 r.). Co roku, w każdą niedzielę od listopada do kwietnia jego członkowie zażywają kąpieli w otwartych wodach oceanu.

Aby wziąć udział w kąpieli noworocznej nie trzeba być członkiem klubu morsów. Wszyscy chętni, cieszący się dobrym zdrowiem, są zawsze mile widziani. Przed podjęciem decyzji, należy skonsultować się z lekarzem. Organizatorzy wymagają bowiem podpisania dokumentu, że nie ma żadnych przeciwskazań.
Foto: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e