Nowojorskie metro zajmuje pierwsze miejsce w Ameryce Północnej, ale 23. na świecie

Zgodnie z najnowszym raportem Ardadis, z powodu słabej kondycji ekonomicznej, metro nowojorskie plasuje się daleko w tyle za tego rodzaju środkami transportu na świecie.

Podczas gdy metro w Wielkim Jabłko zostało uznane za najlepsze w Ameryce Północnej, w rankingu światowym wyprzedza je 22 miast.
Nowy Jork uzyskał wysoką ocenę za rozbudowany, 24-godzinny system metra, ale obawy o dofinansowanie, długie godziny pracy i liczne projekty uplasowały ten środek transportu z dala od światowej czołówki.

“Nowy Jork ma jedne z najbardziej skomplikowanych sieci transportowych w Stanach Zjednoczonych i są one w coraz większym stopniu obciążone rosnącą liczbą ludności, ograniczoną przestrzenią, starzejącą się infrastrukturą i dynamiczną gospodarką” – czytamy w raporcie. “Kluczem do utrzymania siły napędowej Nowego Jorku jest jego związek z New Jersey, z którego 400 000 mieszkańców codziennie udaje się do pracy na Manhattanie, co zwiększa efektywność tranzytową między stanami”.

Indeks zbudowano biorąc pod uwagę trzy filary. “Ludzie” oceniają mobilność dzięki dostępności i niezawodności masowego tranzytu. “Świat” mierzy mobilność w oparciu o poziomy emisji, infrastrukturę rowerową i zatory. Trzeci to “korzyści” – dojazdy do pracy, jak również finansowanie ze środków publicznych, budżet i przystępność, co opisano jako ogólną kondycję sieci.

Nowy Jork zajął drugie miejsce na świecie według oceny ludzi; 36. zgodnie z oceną na świecie i 77. w kwestii korzyści, co daje ogólnie 23. pozycję

Na pierwszym miejscu znalazł się Hong Kong, następnie w Zurych i Paryż. W Ameryce Północnej San Francisco i Vancouver uplasowały się w rankingu za Nowym Jorkiem.

Arcadis podkreśla znaczenie finansowania i ukończenia Programu Gateway na kwotę 23,9 mld dolarów – nowego tunelu kolejowego pod rzeką Hudson, dzięki któremu rozbudowanoby stację Penn Station i powstałyby nowe mosty, by lepiej połączyć Newark i Nowy Jork.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e