Nowojorska policja poszukuje sprawcy morderstwa imama i jego współpracownika

Policja w Nowym Jorku opublikowała portret pamięciowy podejrzanego sprawcy śmiertelnego postrzelenia imama i jego współpracownika. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, gdy mężczyźni wyszli z meczetu.

Policja poinformowała, że świadkowie opisali sprawcę jako 55-letniego brodatego mężczyznę o średniej karnacji skóry, ciemnych włosach. Miał na sobie ciemną koszulę i niebieskie szorty.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 2 po południu. 55-letni imam Maulama Akondżee i jego współpracownik 64-letni Tharam Uddin opuścili meczet Al-Furqan w Ozone Park, w Queensie, gdy w pewnym momencie podszedł do nich od tyłu niezidentyfikowany mężczyzna z bronią. Wymierzył do nich z bliskiej odległości i postrzelił ich w głowę. Imam zmarł na miejscu, a jego współpracownik krótko po przewiezieniu do szpitala.

Policja twierdzi, że na nagraniu z monitoringu widać, jak podejrzany ucieka w kierunku południowym, 79th Street, trzymając pistolet w ręku.
Śledczy nie ustalili motywu zbrodni. Nie ma tez żadnych oznak, by mężczyźni zostali zaatakowani ze względu na ich wiarę. Ale członkowie społeczności muzułmańskiej z Bangladeszu, którzy uczęszczają do meczetu w okolicy którego doszło do zbrodni, wyrażają obawy, że może być zbrodnia z nienawiści.

Pożegnanie Imama Maulama Akonjee i Thara Uddin odbędą się w poniedziałek o 1:45 po południu na Grant Avenue Municipal Parking Field w Brooklynie.

Obaj mężczyźni przybyli do USA z Bangladeszu. Uddin zostawia żonę i czworo dzieci.

Rada na Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) przyznała nagrodę pieniężną w wysokości 10,000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania zamachowca.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e