MTA usuwa niektóre miejsca siedzące w wagonach linii metra E, by zwiększyć ich pojemność

MTA usuwa niektóre miejsca siedzące w wagonach linii metra E w celu zwiększenia ich pojemność i poprawy niezawodności funkcjonowania najważniejszego środka transportu publicznego w mieście.

MTA rozpoczęła wdrażanie 100 “odnowionych i zmodernizowanych” pociągów typu R-160 na linii E. Na końcach każdego z wagonów usunięto fotele, aby zwiększyć pojemność i skrócić czas potrzebny pasażerom na wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Oczekuje się, że usunięcie siedzeń zwiększy pojemność każdego z pociągów o 80-100 pasażerów.

Wagony linii E z mniejszą liczbą miejsc siedzących mają dodatkowe poręcze uchwyty do trzymania. Aby zidentyfikować te wagony, MTA poinformowało, że będą one oznakowane w kolorze niebieskim.

W każdym ze składów zostały wymienione tzw. ” “master controllers” – urządzenia, które są odpowiedzialne za hamowanie i przyspieszenie pociągów. “Master controllers” zostały zidentyfikowane jako jedna z głównych przyczyn awarii R-160.

Ten program pilotażowy jest częścią większego planu działań w sytuacjach awaryjnych, który został przyjęty, by rozwiązać główne przyczyny problemów MTA.

“Nie mamy czasu na jego marnowanie, jeśli chodzi o poprawę doświadczeń klientów i obsługę naszych pasażerów” – powiedział Joe Lhota, prezes MTA. “Ten program pilotażowy zmierza prosto do sedna tego celu, atakując istotną przyczynę awarii tych wagonów i powoduje szybką, zamierzoną poprawę “.

Wcześniej o planach usunięcia niektórych miejsc siedzących w wagonach poinformowano odnośnie linii L i Grand Central Shuttle na Manhattanie. Ponadto na liniach korzystających z peronów, które są wystarczająco długie, takie jak Eighth Avenue linia C, pociągi zostaną wydłużone o dodatkowe wagony w celu zwiększenia pojemności pociągów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e