MTA: prace naprawcze bedą kontynuowane, metro nie będzie zamknięte w nocy

Planowane naprawy nowojorskiego metra będą kontynuowane. Szef MTA Joe Lhota uspokaja pasażerów, że agencja nie ma zamiaru zamykania w nocy całego systemu.

Prezes MTA pojawił się w niedzielę w programie radiowym CATS Roundtable w 970 AM. Mówił o staraniach MTA w sprawie usprawnienia usług metra. Powiedział on gospodarzowi programu Johnowi Catsimatidisowi, że program FasTrack skutecznie przyczynia się do “najbardziej intensywnej pracy” i będzie trwał w najbliższej przyszłości, bowiem MTA stara się ograniczyć opóźnienia i inne problemy związane z systemem.

Lhota uspokajała pasażerów, że mimo nacisków nie ma planu zamykania wszystkich stacji jednocześnie na nocy w celu prowadzenia napraw.

“Przez całe swoje życie jestem Nowym Jorkiem. Ostatnią rzeczą, jaką chcę, jest zabranie nowojorczykom czegoś, z czego korzystają, co jest czynne 24 godziny na dobę” – powiedział.

W ubiegłym tygodniu Lhota przedstawił opiewajacy na 836 milionów dolarów krótkoterminowy plan naprawy kolei podziemnej obejmujący zatrudnianie większej liczby pracowników obsługi technicznej, usunięcie siedzeń z niektórych wagonach metra czy skrócenie czasu odpowiedzi na sytuację awaryjną do 30 minut. Jednocześnie szef stanowej agencji, jaką jest MTA, wezwał miasto do partycypowania w część kosztów, ale burmistrz Bill de Blasio twierdził, że MTA powinna wydać więcej swoich pieniędzy.

Choć sprawy finansowania planu MTA są nadal w toku, Lhota mówił Catsimatidisowi, że nie chce podnosić taryf i opłat za przejazdy.
“Nie chcę, aby ten problem spoczywał na barkach klientów” – powiedział. “To nie jest uczciwe, by zrobić to w ten sposób”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e