Morgan Freeman oskarżony o molestowanie seksualne

Hollywoodzki aktor Morgan Freeman został oskarżony o niestosowne zachowanie wobec kobiet i ich seksualne molestowanie.

Telewizja CNN wyemitowała w czwartek materiał, w którym osiem kobiet oskarżyło Morgana Freemana o molestowanie i nieodpowiednie zachowanie.

Zarzuty wobec Freemana nie dotyczą spraw, które wydarzyły się prywatnie, chodzi o incydenty, które miały miejsce publicznie, przed świadkami, a nawet przed kamerami.

Podczas nagrania, młoda asystentka ds. produkcji opowiadała, że w 2015 r. dostała pracę swoich marzeń przy “Going In Style” – komediowym hicie z udziałem Morgana Freemana, Michaela Caine’a i Alana Arkina. Jak wyznała CNN, praca szybko przerodziła się w kilka miesięcy szykanowania, powiedziała CNN. Freeman miał ją dotykać, komentować jej figurę i ubrania. Aktor kładł rękę na jej plecach lub pocierał dolną część jej pleców, powiedziała.

W trakcie jednego z incydentów, Freeman wielokrotnie próbował podnieść jej spódnicę, pytając, czy ma na sobie bieliznę. „Nigdy nie udało mu się podnieść spódnicy” – powiedziała. “Alan [Arkin] powiedział mu, żeby przestał, Morgan się przeraził i nie wiedział, co powiedzieć” – dodała.
Z kolei kobieta, która była starszym członkiem kadry produkcyjnej filmu ” Now You See Me” z 2012 roku powiedziała CNN, że Freeman nękał seksualnie ją i jej asystentkę przy licznych okazjach, komentując ich ciała.

“Mówił o naszych ciałach … Wiedziałyśmy, że jeśli przyjedzie … nie powinnyśmy nosić żadnych koszulek, która uwidaczniałyby nasze piersi, nie nosić niczego, co by pokazywało nasze pośladki, czyli nie nosić ubrań, które były dopasowane”
– powiedziała.

Osiem osób powiedziało, że było świadkami rzekomego nieodpowiedniego zachowania Freemana. Oskarżenia dotyczą głównie zachowania hollywoodzkiej gwiazdy podczas realizacji filmów i programów telewizyjnych, które przygotowywała firma producencka Morgana Freemana Revelations Entertainment.
Świadkiem niestosownych zachowań Freemana była współzałożycielka Revelations Entertainment Lori McCreary. Mówiła o poniżających komentarzach aktora wobec kobiet.

Cztery osoby, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat pracowały nad zdolnościami produkcyjnymi do filmów z Freemanem, opisywały go jako wielokrotnie zachowującego się w sposób, który sprawiał, że kobiety czują się niekomfortowo w pracy.

Trzy przyznały, że słyszały publiczne komentarze na temat odzieży lub ciał kobiet. Ale nikt z nich nie zgłosił zachowania Freemana przede wszystkich ze względu na to, że obawiali się o swoją pracę. Zamiast tego, niektóre z kobiet – zarówno na planie filmowym, jak i w Revelations wymyśliły sposób na zwalczanie rzekomego prześladowania na własną rękę, na przykład przez zmianę sposobu ubierania się, gdy wiedziały, że będzie on w pobliżu.

CNN dotarł do kilkudziesięciu osób, które pracowały dla Freemana lub z nim. Niektórzy chwalili go, mówiąc, że nigdy nie widzieli żadnego wątpliwego zachowania lub że był profesjonalistą na planie i w biurze.
W wydanym oświadczeniu, aktor przeprosił za swoje zachowanie, zapewniając jednocześnie, że nie chciał nikogo urazić, ani sprawić, by ktokolwiek poczuł się niekomfortowo.
„Każdy kto mnie zna, albo ze mną pracował, ten wie, że nie jestem człowiekiem, który celowo uraziłby lub świadomie sprawiłby, że ktokolwiek poczułby się nieswojo. Przepraszam każdego, kto czuł się niekomfortowo lub nieszanowany, co nie było moim zamiarem”.

80 – letni Morgan Freeman jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Jego kariera filmowa trwa od prawie pięciu dekad. Jego główne role w filmach z końca lat 80. i początku lat 90., takich jak “Driving Miss Daisy” i “Shawshank Redemption” sprawiły, że stał się powszechnie znany. Zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za “Million Dollar Baby” z 2004 roku, ponadto był czterokrotnie nominowany do tej najważniejszej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Freeman znany jest ze swojego charakterystycznego głosu, często wciela się w rolę narratora. Był narratorem nagrodzonych Oscarem filmów dokumentalnych: “The Long Way Home” i “March of the Penguins”.
W sumie CNN rozmawiało o Freemanie z 16 osobami, z których osiem stwierdziło, że są ofiarami tego, co część nazywa nękaniem, a inni nieodpowiednim zachowaniem aktora.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e