Michał Szpak w finale Eurowizji

Michał Szpak zakwalifikował się do finału Eurowizji 2016, który odbędzie w się już w najbliższą sobotę w Szwecji.

Michał Szpak wystąpił w drugim półfinale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem “Color of Your Life”, który skomponował Andy Palmer, a tekst napisał Kamil Varen.
Reprezentant Polski pojawił się na scenie jako drugi. Łącznie śpiewało dziś 18 artystów. Aby awansować do finału konkursu Michał Szpak musiał zająć miejsce w pierwszej dziesiątce głosowania jurorów i telewidzów. Jak się okazało, podbił on wiele serc i zagwarantował sobie awans.

Oprócz Michała Szpaka, do finału zakwalifikowali się także: Justs (Łotwa), Nika Koczarow i Young Georgian Lolitaz (Gruzja), Poli Genowa (Bułgaria), Dżamała (Ukraina), Dami Im (Australii), Sanja Vučić ZAA (Serbia), Hovi Star (Izrael), Donny Montell (Litwa), Laura Tesoro (Belgia).

W miniony wtorek odbył się pierwszy półfinał. Do finału awansowali: Iveta Mukuchyan (Armenia), ZOË (Austria), Samra (Azerbejdżan), Nina Kraljić (Chorwacja), Minus One (Cypr), Gabriela Gunčíková (Czechy), Douwe Bob (Holandia), Ira Losco(Malta), Sergey Lazarev (Rosja) i Freddie (Węgry).

Udział w finale ma zagwarantowany gospodarz imprezy- Szwecja oraz tzw. wielka piątka (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy) – kraje, które wykładają największe środki finansowe na przygotowanie imprezy.

Michał Szpak ma 26 lat. Urodził się w Jaśle. Popularność zdobył w 2011 roku, kiedy zajął drugie miejsce w telewizyjnym programie typu talent show X-Factor w telewizji TVN. Jest laureatem nagrody SuperPremiery w ubiegłorocznym 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2015 r. ukazał się jego pierwszy album – „Byle być sobą”.
Foto: Facebook Michała Szpaka

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e