Michał Szpak reprezentantem Polski na Eurowizji

Krajowe eliminacje do tegorocznej Eurowizji wygrał Michał Szpak i to on będzie reprezentował Polskę w konkursie w Sztokholmie. Wokalista pokonał m.in. Edytę Górniak i Margaret.

W krajowych preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji wzięło udział dziewięciu wykonawców: Edyta Górniak (“Grateful”), Natalia Szroeder (“Lustra”), Taraka (“In The Rain”), Aleksandra Gintrowska (“Missing”), Michał Szpak (“Color of Your Life”), Kasia Moś (“Addiction”), Dorota Osińska (“Universal”) oraz Napoli (“My Universe”).

W głosowaniu smsowym widzów wygrał Michał Szpak. Zdobył blisko 36 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Margaret (24 proc.), a na trzecim Edyta Górniak (18 proc.)
Finałową dziewiątkę wybrała komisja sędziowska w składzie: Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz Zygmunt Kukla. Do konkursu nadeszło 88 zgłoszeń.

Michał Szpak ma 26 lat. Urodził się w Jaśle. Popularność zdobył w 2011 roku, kiedy zajął drugie miejsce w telewizyjnym programie typu talent show X-Factor w telewizji TVN. Jest laureatem nagrody SuperPremiery w ubiegłorocznym 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2015 r. ukazał się jego pierwszy album – „Byle być sobą”.

Foto: Michał Szpak Facebook

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e