Miasto planuje podwyki opłat za parkometry

NY Post donosi, że do końca 2018 r., Departament Transportu planuje podnieść stawki za parkometry i wprowadzić więcej stref w Nowym Jorku. Taka propozycja miała paść w środę podczas przesłuchań dotyczących budżetu w sprawie transportu.

Ceny za parkowanie wkrótce wzrosną w całym mieście, a kierowcy parkujący w części Brooklynu i Queensu powinni liczyć się z jeszcze większym wzrostem cen z uwagi na powstanie nowych stref, poinformowała w środę komisarz miejskiego wydziału transportu Polly Trottenberg.

“Obecny system trzech stref taryfowych przekształci się w nowy system obejmujący więcej stref, aby lepiej dopasować go do potrzeb zagospodarowania gruntowego i zapotrzebowanie na parkingi na obu obrzeżach Manhattanu” – powiedziała komisarz Polly Trottenberg. “Parkometry w mocno zatłoczonym, bogatym w tranzyt śródmieściu Brooklynu wyceniają tak samo jak te w mniej gęstym Wschodnim Nowym Jorku. Sądzimy, że skromne podwyżki będą sprzyjać obrotowi w obszarach komercyjnych i będą miały pozytywny wpływ również na zatory”.

Agencja pracuje obecnie nad planem taryfowym, który ma zostać wprowadzony do końca 2018 r. Obecnie a Manhattanie, za godzinę parkowania poniżej 96 ulicy należy zapłacić 3,50 USD. Między ulicami 96. i 110. – 1,50 USD. W dowolnym miejscu powyżej 110. ulicy i poza Manhattanem koszt parkowania wynosi 1,00 USD za godzinę.
Ostatnie stawki za parkometry wzrosły w 2013 roku.

Według NY Post, część planu obejmuje również obniżkę za drugą godzinę dla kierowców, którzy zaparkują swoje auta poniżej ulicy 96th Street na Manhattanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e