Miasto Nowy Jork ma własny plan naprawy metra

Miasto Nowy Jork opublikowało szczegóły dotyczące tego, czego oczekuje od “planu naprawy metra” gubernatora Andrew Cuomo, domagając się tego, by w razie konieczności MTA przekierowała na niego środki z “mniej krytycznych” inwestycji, takich jak zabiegi estetyczne mostów i stacji metra.

MTA przygotowuje plan reorganizacji firmy, który ma przedstawić w tym tygodniu, tymczasem burmistrz Bill de Blasio zaoferował agencji swoje rekomendacje.

W ostatnich latach, MTA notuje blisko 200-procentowy wzrost opóźnień. Administracja de Blasio wskazała na pięć punktów, z których każdy dotyczy odpowiedzialności, finansowania i planowania wydatków w MTA, stanowej agencji. Burmistrz wspomniał o natychmiastowym wprowadzeniu ulgi dla pasażerów, publicznym przedstawieniu celów i standardów, przejrzystej odpowiedzialności za ciągłe usprawnienia, mówił oo sprawnym i sprawiedliwym budżecie MTA oraz realokacji zasobów na potrzeby podstawowe i znacznym zaangażowaniu stanu w potrzeby zmotoryzowanych użytkowników metra.

Miasto mówi, że agencja MTA powinna być zobowiązana do przedstawiania sprawozdań dotyczących danych, takich jak te, które publikuje NYPD w ramach miesięcznych raportów Compstat w sprawie poważnych przestępstw w każdym okręgu.

Wezwano także MTA do transparentności w odniesieniu do danych, takich jak czas oczekiwania pasażerów na metro w godzinach szczytu i ile razy w ciągu dnia pociągi są zbyt zatłoczone.

“W żadnym pociągu nie powinno być problemów z klimatyzacją w lecie, na żadnej stacji nie powinni być pozostawieni bez pomocy ludzie, którzy tego potrzebują i pasażerowie nigdy nie powinni tkwić w pociągach przez więcej niż kilka minut z powodu prac konserwacyjnych”.

Zalecenia miasta pojawiły się przed przedstawieniem przez przewodniczącego MTA Josepha Lhotę raportu, będącego wynikiem 30-dniowego przeglądu działań MTA zarządzonych przez gubernatora Andrew Cuomo. Lhota ma zaprezentować swój plan do 31 lipca. W ubiegłym tygodniu jasno stwierdził, że w celu przeprowadzenia modernizacji, miasto będzie musiało zapewnić agencji dodatkowe fundusze.

Problemy MTA znów poróżniły Billa de Blasio i Andrew Cuomo. Burmistrz chce uniknąć pompowania większej ilości pieniędzy w agencję, która – jak czuje, nie jest w stanie właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi, podczas gdy gubernator, w obliczu pogarszania się ocen poparcia, próbuje zrzucić większą odpowiedzialność za nękany kłopotami system metra na władze miasta.

W niedzielę de Blasio zorganizował konferencję prasową w trakcie podróży linią F nowojorskiego metra, Wezwał Cuomo do podjęcia kroków co do odpowiedzialności za system metra, w którym w ostatnich miesiącach doszło do dwóch wykolejeń pociągów i kilku poważnych awarii serwisowych.
Później w ciągu dnia Lhota odpowiedział burmistrzowi, mówiąc w oświadczeniu, że MTA już pracuje nad określeniem planu poprawą jakości metra.

“Dzisiejsze uwagi burmistrza były zupełnie dezorientujące, wiedząc, że MTA ma zamiar przedstawić swój 30-dniowy plan przeglądu w tym tygodniu. Wiemy, że mamy problem i naszą pracą jest to naprawić. Najlepiej byłoby dla mieszkańców Nowego Jorku, gdybyśmy wszyscy stanęli na wysokości zadania i współdziałali w tych staraniach”.

Lhota zaznacza, że zalecenia burmistrza nie wskazują na żadne nowe finansowanie z miasta – mimo 4 miliardów dolarów nadwyżki. Nie jest jeszcze jasne o jaką kwotę poprosi on miasto w tym tygodniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e