Memorial Day Weekend: Amerykanie wyruszają w drogę

Memorial Day Weekend w USA oznacza nieoficjalny początek sezonu letniego. Według AAA, ponad 41,5 miliona Amerykanów spędzi go poza miejscem zamieszkania. Podróżować będzie prawie 5 procent osób więcej niż przed rokiem, najwięcej od kilkunastu lat.

2 miliony dodatkowych podróżnych wsiądzie w najbliższy weekend do swoich aut lub skorzystają z publicznego transportu: pociągów, samolotów i innych. INRIX – globalna firma zajmująca się analizą transportu, przewiduje, że opóźnienia w podróży na głównych drogach będą trzy razy dłuższe niż zwykle, a najbardziej zatłoczonymi dniami mają być: czwartek i piątek (24-25 maja), bowiem w te dni podróżować będą zarówno osoby dojeżdżające do pracy, jak i ci, którzy wybiorą się na świąteczny weekend.

“Najwyższe ceny paliwa od 2014 roku nie utrzymają podróżnych w domu w ten weekend z okazji Dnia Pamięci” – powiedział Bill Sutherland, starszy wiceprezes AAA Travel and Publishing. “Silna gospodarka i rosnące zaufanie konsumentów dają Amerykanom wszelką motywację, której potrzebują do rozpoczęcia tego, czego się spodziewamy – pracowitego sezonu letniego, który otwiera Memorial Day” – dodał.
Ogromna większość podróżnych (36,6 mln) wybierze sie w drogę własnym autem, o 4,7 procent więcej niż przed rokiem. 3,1 mln będzie podróżować samolotem, co stanowi wzrost o 6,8 procent niż przed rokiem. Pociągi, autobusy i statki wycieczkowe wybierze 1,8 miliona pasażerów, o 2,4 procent więcej niż rok temu.
Dane INRIX pokazują, że czas podróży może wzrosnąć 2,7 razy w przypadku osób podróżujących w ten weekend w okolicach Nowego Jorku podczas szczytowych okresów. Największego tłoku na nowojorskich drogach należy się spodziewać w piątek po południu między 3.30 a 6.30.
Główny ekonomista i szef działu badań INRIX, Graham Cookson powiedział, ze kierowcy powinni spodziewać się tłoku przez większą liczbę wolnych dni niż w poprzednich latach. „Nasza rada dla kierowców jest taka, by unikać szczytowego czasu jazdy w dużych miastach – podróżując późnym rankiem lub wczesnym popołudniem – lub planować alternatywne trasy” – powiedział Cookson.

Podróżujący własnym autem będą musieli zapłacić więcej za paliwo. Ceny są najdroższe od 2014 r. Średnia cena benzyny w kraju wyniosła w kwietniu 2,72 USD, o 33 centów więcej niż przed rokiem. Powodem jest kosztowna ropa naftowa rekordowe zapotrzebowanie na benzynę i kurczącą się globalna podaż.
W Nowym Jorku ceny te są nieco wyższe. GasBuddy.com zaznacza średnią cenę w powiecie Westchester na 3,17 USD, w Rockland 3,19 USD i Putnam 3,14 USD.

Podczas, gdy podróżujący samochodem zapłacą w tym roku wyższe ceny za paliwo, wynajmujący auta poczują ulgę w portfelu. Zapłacą też mniej za pobyt w większości hoteli średniej klasy.
Tańsza będzie w tym roku podróż samolotem. Zgodnie Leisure Travel Index, ceny biletów lotniczych są o 7 procent niższe niż w minionym roku, przy średniej cenie 168 USD za lot w obie strony na 40 najlepszych trasach krajowych. 59 USD, to średni dzienny koszt wynajmu samochodu, najniższy od czterech lat i o 11% niższy niż w ubiegłym roku.

Podróżni zaoszczędzą również na hotelach AAA Three Diamond, które są o 14 procent tańsze niż w ubiegłym roku, ze średnią stawką 186 USD za noc. Tymczasem hotele AAA Two Diamond są o 7 procent droższe od ostatniego Dnia Pamięci, ze średnim kosztem 151 USD za noc.

Orlando ponownie znalazło się na czele tegorocznej listy najczęściej odwiedzanych miejsc w Stanach Zjednoczonych w Memorial Day.
Najpopularniejsze miejsca podróży w Memorial Day:
-Orlando Floryda
Seattle, Waszyngton
Honolulu, Hawaje
Las Vegas, Nevada
Anchorage, Alaska
Phoenix, Arizona
Anaheim, Kalifornia
Boston, Massachusetts
Denver, Colorado
Nowy Jork, Nowy Jork

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e