Masowe zatrucie K2 w Brooklynie

NYPD bada potencjalne zatrucie 25 osób syntetyczną marihuaną w Brooklynie w dzielnicy Bedford-Stuyvesant.

Syntetyczna marihuana ma niewiele wspólnego prawdziwą marihuaną. Konkretna wersja dopalacza, o którym poinformowała policja, to tzw. “cotton ball”. Sobotni incydent miał miejsce około dwóch lat po tym, jak 33 osoby ucierpiały z powodu przedawkowania K2 na tym samym obszarze.

W weekend w Bedford-Stuyvesant ucierpiało 25 osób, które zażyły K2. Zostały przewiezione do Interfaith Medical Center, Wyckoff Heights Medical Center i Woodhull Medical Center.

Policja aresztowała trzy osoby korespondujące z dwoma małymi sklepami spożywczymi, tzw. „bogedas” na rogu Broadway i Myrtle Avenue, Big Boy Deli i Star Deli & Grill. Śledczy uważają, że mogły one być źródłem dystrybucji.
Oskarżenia dotyczyły posiadania i / lub sprzedaż papierosów bez akcyzy oraz zaniedbania w kwestii podatku obrotowego. Jeden z trzech aresztowanych został oskarżony o posiadanie broni, miał mieć przy sobie nóż.

Radny Brooklynu Robert Cornegy Jr., który reprezentuje Bed-Stuy, wzywa NYPD i miasto do eskalowania wysiłków, aby zapobiec sprzedaży i wykorzystaniu K2.

“Niektórzy lokalni właściciele sklepów używają teraz tak zwanych biegaczy, więc nie sprzedają jej całkowicie poza sklepem, bo mają ludzi, którzy pracują dla tych sklepów, którzy są luźno związani ze sklepami” – powiedział na konferencji prasowej w niedzielę.

Radny ostrzegł jednocześnie, że całkowite zamknięcie sklepów w okolicy może przyspieszyć gentryfikację.
Skład K2 może zawierać bardzo różne substancje. Gdy jedne z nich zostaną już przebadane i uznane za niebezpieczne i niedozwolone, pojawia się nowe K2 oparte o nieco inne, jeszcze legalne składniki. Badania moczu na ogół nie wykrywają syntetycznych kannabinoidów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e